Poszukuję kontaktu do Polaków pomagających bezdomnym Polakom we Włoszech

Poszukuję kontaktu do Polaków pomagających bezdomnym Polakom we Włoszech. Mogą to być organizacje lub stowarzyszenia.

Zależy mi też na dotarciu do osób, które znały bezdomnych Polaków, którzy zamarźli.

Kontakt Katarzyna Hejna-Modi: k.hejna-modi@tvn.pl

 
13 thoughts on “Poszukuję kontaktu do Polaków pomagających bezdomnym Polakom we Włoszech

  1. Marta Galletti

   I dodam jeszcze, ze zamarznietym bezdomnym nie da sie juz pomoc wiec jest to poszukiwanie sensacji.

   Reply
 1. Beata

  Bezdomnym, którym nikt nie pomógł nie odda to życia, zgadzam się z Pania, nie znaczy to, ze nie warto o nich wspomnieć. Jeśli nie media nie wiedzielibyśmy o wielu ważnych problemach, również o bezdomnych Polakach. Jestem ostrożna w wydawaniu opinii w tej kwestii, jeśli faktycznie wiąże się to ze spekulacja, to jest to problem osoby, która chce spekulować na tragedii losów ludzi niewidzialnych.

  pozdrawiam

  Reply
 2. Marta Galletti

  No nie do konca jest to problem osoby, ktora chce spekulowac. To jest wykorzystywanie tragedii do ogladalnosci i pani redaktor jasno napisala, ze chodzi o kogos kto mial stycznosc z zamarznietymi osobami.
  Lata temu ogladalm rozne programy TVN-u i byly one niestety tendencyjne, komercyjne i stacja ta nie cofala sie przed niczym byleby tylko zwabic widza. Jestem za wszelka pomoca, mozliwymi sposobami ale jest pewna granica, ktorej nie powinno sie przekraczac. Poza tym TVN dla mnie oznacza wylacznie komercje i niesmak. To moja prywatna opinia oczywiscie.
  Pozdrawiam rowniez.

  Reply
 3. Marta Galletti

  Dodam jeszcze,ze bardzo by mnie ucieszylo gdyby pani redakor przylozyla reke do pomocy bezdomnym Polakom.

  Reply
 4. piotr

  no tak, gdyby pani napisała z TVP była by aniołem?
  Media wszelakie często traktują tematy bardzo powierzchownie, ale moja ocena jest diametralnie inna, TVN to w tej chwili jedyna stacja pokazująca w miarę obiektywnie sytuacje, czego nie można powiedzieć o mediach narodowych.
  A nagłośnienie tematu jest zawsze lepsze niż milczenie.
  Pomoc najlepiej organizować na miejscu, przez ludzi mieszkających tam i którym nie jest obojętny los bezdomnych, media mogą pomóc ale niczego za nas nie zrobią!

  Reply
 5. Marta Galletti

  Gdyby pani byla z TVP, dla mnie, bylaby duzo bardziej wiarygodna ale nie bede rozwijala tematu bo mamy dwa diametralnie rozne punkty widzenia i nie ma sensu dyskusja. Pozdrawiam.

  Reply
  1. Beata

   Zgadzam się z Pana opinia w kwestii pomocy na miejscu, niestety moim zdaniem problem polega na tym, ze cześć bezdomnych, szczególnie tych mających problemy z alkoholem odmawia bezpośredniej pomocy. Sama byłam świadkiem sytuacji, kiedy wolontariusze niestety bezskutecznie przekonywali grupkę bezdomnych, zęby zgłosili się do noclegowni.
   TVN to stacja, chyba jedyna w Polsce, która w miarę obiektywnie traktuje problemy, czego niestety nie można powiedzieć o telewizji publicznej.
   Wszelkiego rodzaju sensacje wpływają na popularność stacji telewizyjnych i dziennikarze niestety nie zawsze działają w sposób etycznie poprawny, z drugiej jednak strony gdyby nie szybki przepływ informacji niektóre trudne tematy nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. To od naszego obiektywizmu i co za tym idzie przemyślenia zależny jak potraktujemy określony problem.

   Reply
 6. dorota

  bezdomni Polacy sa za granica nie od roku ale od wielu lat , nasze placowki dyplomatyczne powinny ich sprowadzic do kraju , moze wosp lub caritas zrobi zbiorke na bezdomnych Polakow za granica ?
  cala ta propaganda sukcesu ktora byla w mediach pare lat temu i przesada ktora jest obecnie na pewno nie wniosa nic nowego w tej kwestii.

  Reply
 7. Gość

  Sama jestem Polką i szukam pomocy na dzień dzisiejszy mieszkam w domu rodzinnym nie jest łatwo utrzymać się z dzieckiem gdyż chciałam bym z dzieckiem wyjechać do Włoszech ale nas nie będzie stać żebym mogła wynająć mieszkanie chciała bym starać się tam o mieszkanie pracować żyć jak normalna osoba tutaj jest ciężko i wiem że tam też by było ciężko chciała bym spróbować byłam we Włoszech 13 lat temu musiałam zjechać do Polski nie stety ale ucze się tego języka nie znam aż tak dobrze chciała bym się go uczyć chciała bym tam zamieszkać dała bym sobie radę poradziła bym Tylko nie wiem gdzie powinnam pisać co powinnam zrobić czy jest to możliwe czy jak mam dziecko w Włochem mogę się tam starać prosiła bym o pomoc i wysłanie mi na email odwiedź jakieś strony

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *