Projekt Diverdeinverde – ukryte ogrody Bolonii otwarte dla publiczności

Od 2014 roku co roku w maju można było podziwiać  piękne ogrody prywatne w Bolonii. W tym roku ogrody były otwarte od 21do 23 maja.

Diverdeinverde to projekt, którego kuratorem jest Fundacja Villa Ghigi. Fundacja od wielu lat działa w kierunku edukacji ekologicznej oraz ochrony i wzbogacania terenu. Projekt od samego początku cieszył się dużym  powodzeniem. Bolonia pozornie wydaje sie być miastem pozbawionym zieleni jednak tak nie jest. Zielonym płucami Bolonii są liczne  parki oraz zieleń na wzgórzach, które  otaczają miasto, gdzie mieszkańcy miasta udają się na piknik i rodzinne spacery.

Od kilku lat można także podziwiać ukryte ogrody w mieście i na wzgórzach  w prywatnych posesjach. Już od trzech lat uczestniczę w tej inicjatywie, uwielbiam odkrywać nieznane zakątki tego miasta , ogrody są naprawdę piękne. W ciągu tych 3 lat zwiedziłam około 50 ogrodów , niektóre są naprawdę urokliwe. Niektóre w samym centrum miasta i niedostępne dla zwykłego turysty, inne położone na wzgórzu z pięknym widokiem na całe miasto.

Korespondencja: Aneta Malinowska, – autorka stron https://arte-4-you.com/
Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

10 + = 13