TUTTOFOOD 2025 z widoczną Polską

TUTTOFOOD 2025 to międzynarodowe targi branży spożywczej, które odbyły się w Mediolanie w dniach 5–8 maja 2025. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla profesjonalistów z sektora żywności i napojów, oferujące innowacje, networking i analizy trendów rynkowych.

.

Polskie stoisko narodowe

.

Tak wystawia się Hiszpania

.

Najważniejsze informacje o TUTTOFOOD 2025

  • Lokalizacja: Fiera Milano, Rho
  • Powierzchnia wystawiennicza: 180.000 m²
  • Liczba wystawców: 3.000 firm z całego świata
  • Liczba uczestników: 80.000 odwiedzających
  • Specjalne strefy:
    • TUTTOFOOD Academy – pokazy kulinarne i prezentacje produktów
    • Startup Area – innowacje w branży spożywczej
    • Bellavita Expo – włoskie specjały i gastronomia
    • Mixology Experience – nowości w świecie napojów i koktajli

Targi przyciągają dystrybutorów, importerów, sieci handlowe, restauratorów i ekspertów branżowych, którzy chcą odkryć nowe produkty i nawiązać współpracę biznesową.

Polska miała silną reprezentację na TUTTOFOOD 2025 w Mediolanie. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) po raz drugi zorganizował polskie stoisko narodowe pod hasłem „Poland Tastes Good”, na którym zaprezentowały się 22 firmy – prawie trzy razy więcej niż w 2023 roku.

.

Polskie stoisko narodowe

.

Polscy wystawcy promowali m.in:

  • mleko i produkty mleczarskie,
  • mrożone owoce i warzywa,
  • czekolady, ciastka i słodycze,
  • napoje owocowe i energetyczne,
  • makarony i produkty bezglutenowe,
  • mięso i dania gotowe

Bardzo ciekawie zaprezentowało się LUBUSKIE na TUTTOFOOD 2025 w Mediolanie! Na ciekawie zaaranżowanym, przestronnym stoisku delegacja lubuskich przedsiębiorców oraz przedstawicieli samorządu uczestniczyła w misji gospodarczej, której celem była promocja regionalnych produktów i nawiązywanie kontaktów biznesowych.

Na stoisku zorganizowanym przez Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, przy wsparciu i koordynacji przez firmę GM Synergy odbywały się spotkania biznesowe, a Polska Izba Biznesowa we Włoszech przygotowała konferencję na tamat jak wejść i utrzymać się na rynku włoskim, w której udział wzięły Ewa Trzcińska z PIBW CAPI oraz Gloria Girardi, ekspert włoski z firmy Smart Iting.

.

Konferencja przygotowana przez PIBW CAPI, Ewa Trzcińska

.

Ewa Trzcińska odpowiada na pytania lubuskich przedsiębiorców

.

Gloria Girardi odpowiada na pytania lubuskich przedsiębiorców

.

Konferencja przygotowana przez PIBW CAPI, tu Gloria Girardi Smart Iting

.

W targach i całej misji uczestniczyło 9 firm, w tym BIMEX, KASKAT Dairy, Serowarnia Na Zielonej Łące oraz Winnica Mozów.

Delegacja z Lubuskiego miała okazję spotkać się z przedstawicielami włoskich firm w ich siedzibach, aby lepiej zapoznać się z lokalnymi realiami. Tu też wsparcie otrzymano m.in. od Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech i Smart Iting

.

Na stoiskuLubuskiego Karolina i jej rewelacyjne sery, które degustuje Gloria Girardi (po prawej) i Ewa Trzcińska (w środku)

.

Misja gospodarcza Lubuskiego była częścią projektu „Promocja gospodarcza województwa lubuskiego”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu województwa.

Więcej m.in.:

https://lubuskie.pl/wiadomosci/24149/lubuska-delegacja-na-tuttofood-milano-2025-

https://lubuskie.pl/wiadomosci/24123




Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *