Kempingi we Włoszech – dlaczego warto wybrać je na urlop?

Szukasz pomysłów na niestandardowe wakacje z rodziną lub urlop ze znajomymi? Chcesz połączyć wypoczynek na plaży i kąpiele w cieplutkiej wodzie morskiej ze zwiedzaniem malowniczych okolic, poznawaniem nowych miejsc, smakowaniem oryginalnych potraw w miejscowych knajpkach, zwiedzaniem zabytków i doskonałą zabawą? Wybierz Włochy!

Słoneczna Italia to idealne miejsce dla miłośników caravaningu. Ciepły klimat, mnóstwo atrakcji, zapierające dech widoki oraz doskonale rozwinięta infrastruktura zachęcają do zaplanowanie wycieczki kamperem lub przyczepą kempingową. Dlaczego to właśnie Włochy warto wybrać na kemping?

Czym wyróżniają się włoskie kempingi?

We Włoszech czeka mnóstwo miejsc przygotowanych specjalnie dla miłośników caravaningu. Działa tutaj kilka tysięcy kempingów. Wiele z nich to najnowocześniejsze tego typu miejsca w Europie, doskonale przygotowane dla turystów preferujących różne formy wypoczynku – od spędzania czasu na plaży, kąpielach i pływaniu aż po nurkowanie i bardziej aktywne uprawianie sportów wodnych, wędrówki po górskich szlakach czy zwiedzanie nietuzinkowych zakątków, których historia sięga starożytności.

Najwięcej kempingów działa w centrum oraz na Północy kraju. Osoby, które marzą o leniwym wypoczynku na malowniczych plażach i o kąpielach w ciepłej pianie morskiej, mogą wybrać miejscówki na Sycylii lub Sardynii. Do wyboru pozostają liczne obiekty nad brzegami Adriatyku, Morza Jońskiego oraz Morza Tyrreńskiego. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się również malownicze okolice Toskanii.

Wszystkie kempingi we Włoszech łączy jedno – są nowoczesne, a ich infrastruktura dopasowana jest do potrzeb turystów w różnym wieku. Dzięki temu niezapomniane wakacje mogą tutaj zaplanować zarówno rodziny z małymi dziećmi, jak i grupy szalonych studentów czy seniorzy.

Latem wiele osób wybiera malowniczą Sycylię. Osoby, które chcą połączyć podróże kamperem z nurkowaniem, jako swoją bazę wypadową bardzo często wybierają Sardynię. Zimą wielu turystów odwiedza kempingi w Alpach i Dolomitach, gdzie panują doskonałe warunki dla narciarzy oraz miłośników innych sportów zimowych. Latem wysokogórskie obiekty stanowią świetne miejsce pozwalające zaplanować wędrówki po alpejskich szlakach. Niektóre kempingi położone są nawet na wysokości ponad 1000 m n.p.m., dlatego rozciągają się z nich niesamowite widoki.

Co zobaczyć podczas wakacji na kempingu we Włoszech?

Włochy stanowią jeden z najbardziej popularnych krajów europejskich. Słyną z zabytków pamiętających czasy starożytnego Rzymu oraz licznych atrakcji i pięknych okolic, których nie sposób pomylić ż żadnym innym miejscem na świecie. To właśnie tutaj znajduje się najwięcej zabytków, które zostały wpisane na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Najwięcej turystów przyciągają:

  • Rzym,
  • Wenecja,
  • Werona,
  • Asyż,
  • okolice Etny,
  • strefa archeologiczna w Pompejach,
  • Dolomity,
  • Watykan.

Wiele osób, które odwiedziły Italię, przekonuje, że kraj ten urzeka swoją niepowtarzalną atmosferą, radością, życzliwością i otwartością mieszkańców, dlatego kochają do niego wracać.

Chcesz odwiedzić Padwę? Idealnym miejscem noclegowym będą liczne kempingi położone w pobliżu Zatoki Weneckiej. Doskonałym pomyłem na dłuższy wyjazd kamperem jest wycieczka objazdowa po Europie, która obejmie zwiedzanie Francji, Szwajcarii, Austrii i Włoch. Przy włoskiej granicy z tymi krajami usytuowanych jest wiele bardzo nowoczesnych obiektów kempingowych. Ciekawym pomysłem jest także odwiedzenie Republiki San Marino i obejrzenie twierdzy La Rocca o Guaitta.

Innym popularnym kierunkiem urlopowych podróży kamperem jest region Zatoki Neapolitańskiej. Neapol na pewno przypadnie do gustu fanom zabytków architektonicznych – można tutaj zwiedzać liczne katedry i zamki, a samo centrum miasta stanowi unikatowy zabytek. Stąd można dotrzeć również do Pompejów oraz zaplanować wycieczkę do wulkanu Wezuwiusz. Kempingi z powodzeniem można znaleźć także na terenie Rzymu, Bolonii, Werony czy Mediolanu. Miłośnikom przyrody powinien spodobać się Rezerwat Zingaro położony na Sycylii.

Dokonaj rezerwacji z dużym wyprzedzeniem

Pamiętaj, że Włochy to typowo turystycznych kraj, który wiosną i latem jest oblegany. Największe tłumy panują na wybrzeżach, dlatego warto dużo wcześniej dokonać rezerwacji. Nocowanie w kamperach i przyczepach „na dziko” jest tutaj zabronione, a na północy kraju służby bardzo restrykcyjnie przestrzegają tego przepisu i kontrolują pojazdy (mandat sięga 500 euro).
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *