Warsztaty piekarnicze w Toskanii

Warsztaty piekarnicze w Toskanii będą odbywac się w dniach od 3 do 10 czerwca br.

W ciągu tygodniowego pobytu w willi wakacyjnej pod Lukką (link TUTAJ) zaplanowane są trzy dni wypiekania. Daty spotkań kulinarnych to:

niedziela 04.06

poniedziałek 05.06

czwartek 08.06

Dni warsztatów mogą ulec zmianie, o czym oczywiście kursanci będą poinformowani z wyprzedzeniem.

.

.

Na trzy dni zamienimy się we włoskich piekarzy. Poznamy przepis na pizzę, który pochodzi od jednego z najsłynniejszych piekarzy w Toskanii. Zagnieciemy również ciasto pizzowe według domowego przepisu pochodzącego z włoskiego domu z tradycjami, gdzie pizzę wypieka się co sobotę. Nasze pizze będziemy wypiekac w piecu drzewnym. Nauczymy się go również rozpalac.

.

.

Zobimy bigę czyli zaczyn, z którego będziemy potem wypiekać tradycyjny toskański chleb. Zrobimy chleb żytni oraz pieczywo z Apulii, pane Altamura. Nie zabraknie schiacciaty, również w dwóch wersjach, białej i żytniej.

.

.

Następnie przyjdzie kolej na mniejsze wypieki. Będzie przepis na messicani, które wspaniale nadają się na przekąski lub tak ostatnio modne Happy Hour. Nie zabraknie bułek Św. Antoniego, wypiekanych 17 stycznia oraz pandiramerino, bułki z długoletnią toskańską tradycją. Upieczemy również słynne grissini, zrobimy je w kilku odsłonach.

.

.

Zajęcia piekarnicze będą rozpoczynac się o godzinie 10, a kończyc wspólnym posiłkiem. Będziemy razem biesiadowac do godziny 15.00, a jak to bywa…i dłużej!

Rezerwacja pobytu oraz potwierdzenie uczestnictwa w kursie jest dokonywane indywidualnie. Z każdym pytaniem związanym z noclegiem zwrócimy się do Marii (kontakt mailowy: [email protected]m). Specjalnie dla Was wybierze odpowiedni apartament i podpowie w każdej kwestii związanej z pobytem.

.

.

Podczas tygodniowego pobytu jest możliwość zorganizowania wycieczki do pobliskiej, słynnej w okolicy winnicy. Możemy pojechać tam na degustację win oraz oliwy z oliwek połączoną z prelekcją, na której dowiemy się jak zbierane są winogrona, jak rosną, jak produkuje się wino oraz oliwę itp.

.

Kontakt mailowy Aleksandra:

[email protected]

Kontakt mailowy Maria:

[email protected]

Więcej informacji TUTAJ.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *