Uroczystość wręczenia Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dziennikarzom i mediom służącym Polonii. Statuetka dla Redakcji portalu Polacy we Włoszech

Uroczystość wręczenia Nagrody im. Macieja Płażyńskiego z udziałem Prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu, Marszałka Województwa Pomorskiego i Rodziny Patrona nagrody odbyła się w sobotę 11 lipca 2020 r. o 11:00 w Muzeum Emigracji w Gdyni.

W kategorii redakcja medium polonijnego wygrał portal „Polacy we Włoszech” (polacywewloszech.com) – za stworzenie i prowadzenie wyłącznie siłami korespondentów wolontariuszy z wielu regionów Włoch, niezależnego nowoczesnego portalu informacyjnego dla Polaków we Włoszech, będącego jednocześnie źródłem informacji o włoskiej Polonii. . W imieniu redakcji nagrodę odebrała Agnieszka B. Gorzkowska.

Podziękowała w swoim imieniu, w imieniu Aleksandry Seghi (współredagującej) oraz całego zespołu korespondentów, którzy wkładają dużo pracy, by portal się rozwijał oraz był tak bogaty i różnorodny w tematykę.

Staramy się dotrzeć do każdego tak, by Polak we Włoszech nie czuł się samotny – dodała.

Podkreśliła, że Czytelnicy szukają na portalu potwierdzenia informacji, które znaleźli również w innych źródłach. To ogromne zaufanie Czytelników nas uskrzydla – dodała – Dziękujemy za zaufanie. Jest to duża odpowiedzialność.

Relację z uroczystości można obejrzeć na You Tube. Wystąpienie współredaktor Agnieszki B. Gorzkowskiej znajduje się w 32. minucie transmisji:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *