Wrześniowe warsztaty kulinarne w Toskanii

A gdyby tak połączyc odpoczynek w Toskanii wraz z uczestniczeniem w warsztatach kulinarnych?

W dniach od 11 do 18 września do toskańskiej willi przyjadą miłośnicy włoskiej kuchni, by wspólnie gotowac i piec. Spotkamy się trzy razy: w niedzielę 12 września, środę 15 września oraz czwartek 16 września.

Warsztaty rozpoczniemy o 10 rano. Każdy uczestnik kursu dostanie włoski fartuszek kuchenny. A na koniec kursu pamiątkowy dyplom.

W ciągu dwóch pierwszych dni warsztatów wspólnie przygotujemy 1 przystawkę, 2 dania makaronowe oraz desery (ciasto i ciasteczka lub dwa ciasta lub deser w pucharkach). Jesteśmy w Toskanii, więc i dania są przeważająco właśnie z tego regionu. Lubimy bruschette, crostini, panzanellę, pappę di pomodoro, pici, cantuccini czy ricciarelli. W ogrodzie zbierzemy miętę czy melisę i spontanicznie gotujemy sobie napary.

Natomiast trzeci dzień warsztatów będzie przeznaczony na robienie pizzy, schiacciaty czy toskańskiego chleba. Nauczymy się robić bigę czyli zaczyn, z którego będziemy potem wypiekać chleb.

Podczas tygodniowego pobytu przewidziana jest również wizyta w historycznej winni ccy na wzgórzach Lukki. W programie degustacja wina i oliwy najwyższej jakości oraz możliwośc zakupu.

Pozostały ostatnie miejsca na warsztaty. Serdecznie zapraszamy na wspólne gotowanie!

Więcej informacji tutaj.

Kontakt mailowy:

[email protected]

ALEKSANDRA SEGHI

filolog włoski, współredaktor portalu informacyjnego Polacy we Włoszech www.polacywewloszech.com, autorka bloga Moja Toskania www.aleksandraseghi.com oraz licznych artykułów o włoskiej tematyce. Od ponad 20 lat mieszka w Toskanii i organizuje warsztaty kulinarne. W Polsce opublikowała dziesięc książek: Smaki Toskanii, Słodkie pieczone kasztany – toskańskie opowieści ze smakiem, Zielona Toskania, Domowa kuchnia włoska, Pascal 360 stopni, Fanklub bułeczek z rozmarynem czyli ciąg dalszy toskańskich opowieści ze smakiem, Miasta widma w Toskanii – historia, tradycje, ludzie; O Włoszech przy kawie. Znani i lubiani o słonecznej Italii; To jest Italia.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *