Wywiad z Magdaleną

magda wicherkiewiczSerdecznie zapraszam do przeczytania wywiadu z Magdalena Wicherkiewicz, mieszkajaca w Nowarze:

Polacy we Wloszech: Studiowalysmy razem na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach nasze drogi rozeszly sie. Az tu nagle odkrywam, ze i Ty mieszkasz we Wloszech. Czy to praca czy milosc sprawily, ze tu mieszkasz?

Magdalena Wicherkiewicz: Wyjazd do Włoch w 2006 roku był decyzją spontaniczną a co za tym idzie związaną z moim życiem prywatnym. Jestem sercem a nie rozumem dlatego też wszystkie decyzje są podejmowane szybko i instynktownie .


Polacy we Wloszech: Twoje miasto to Novara. Jacy sa mieszkancy? Czy dobrze Ci sie tam mieszka?

Magdalena Wicherkiewicz: Na początku odczuwałam dużą różnicę pomiędzy Warszawą a Nowarą. Przede wszystkim brakowało mi chaosu , gwaru ulic i przestrzeni miejskiej, ale z czasem zaczęłam doceniać ścieżki rowerowe, ‘’ciao” na ulicy i panią urzędniczkę, która dzwoni do mnie, aby potwierdzić spotkanie w biurze stanu cywilnego. Nowara, klimatycznie (poza upalnym latem i krótką zimą) przypomina Warszawę, więc nie musiałam przechodzić przez szok termiczny. Jedynym utrapieniem tutaj są komary i dość wysoka wilgotność powietrza. Ludzie jak ludzie, sympatyczni, gadatliwi, ale myślę że okres wielkich przyjaźni mam już za sobą.

Polacy we Wloszech: Czym zajmujesz sie na co dzien? (jesli chcesz cos zareklamowac, to podaj adresy, www, itd.)

Magdalena Wicherkiewicz: Z mężem prowadzimy biuro projektowania i usług inżynierskich a dodatkowo pracuję na emeryturę jako recepcjonistka w instytucie badań nad energią niekonwencjonalną, ale jest to praca na pół etatu i oprócz znajomością języków obcych nie muszę specjalnie niczym się wykazywać.

Polacy we Wloszech: Czy bardziej gotujesz po polsku czy po wlosku?

Magdalena Wicherkiewicz: W domu panuje kosmopolityzm pod każdym względem a co za tym idzie kuchnia jest dość urozmaicona i każdy większy kraj ma swoje choćby malutkie miejsce z przewagą jednak wpływów polskich i włoskich.

Polacy we Wloszech: Twoja ulubiona potrawa, ktora czesto wykonujesz to…

Magdalena  Wicherkiewicz: Lubimy zjeść dobrze i lekko. Rządzą ryba i warzywa. Jeśli chodzi o włoskie przysmaki, uwielbiam pennette al salmone, alici con salvia e aceto balsamico al forno , melanzane i risotta w każdej postaci.


Polacy we Wloszech: Czy we Wloszech znasz wielu Polakow? Czy spotykasz sie z nimi?

Magdalena Wicherkiewicz: Jeśli chodzi o kontakt z moim krajem , to muszę przyznać, że skype i FB są niezastąpieni.

Polacy we Wloszech: Czy czesto wracasz do Polski?

Magdalena Wicherkiewicz:  Raz w roku staram się przyjeżdżać do Polski. Na częstsze wizyty brakuje czasu i możliwości. W Nowarze poznałam trzech Polaków i myślę, że więcej nas tu nie ma.

Polacy we Wloszech: Pierwsza rzecza, ktora robisz po przylocie do Polski jest…

Magdalena Wicherkiewicz:  jak tylko przyjeżdżam do Polski wpadam w wir spotkań przyjacielskich i pochłaniam kilogramy ogórków kiszonych popijając piwem niepasteryzowanym.

Polacy we Wloszech: Serdecznie dziekuje za wywiad.

Magdalena Wicherkiewicz: Prosze.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *