Wirtualny spacer po Monte Cassino

Za kilka tygodni będziemy obchodzić kolejną rocznicę bitwy pod Monte Cassino, na tę dostojną okazję Fundacja Andrzeja Marca Monte Cassino, przygotowała prezentację w postaci wirtualnego spaceru, realizowanego przez Foto Media Art.

https://montecassino.org.pl/wirtualna_podroz/

Prezentacja pokazuje ”Polski Cmentarz Wojenny na Monte Cassino”,mogiły poległych w bitwie pod Monte Cassino w okresie od 11 do 19 maja 1944 roku jak i późniejszym okresie po bitwie.

monte cassino

fot.larosettascauri.com

Chcąc zachować w pamięci dla przyszłych pokoleń burzliwy okres walki tamtych dni, przemieszczamy się wirtualnie po miejscach uhonorowanych pomnikami, 3 Dywizji Strzelców Karpackich na wzg 593, 5 kresowej Dywizji Piechoty, 4 Pułku Pancernego ,,SCORPION,,6 Pułku Pancernego im”Dzieci Lwowskich”, miejsca obronne, szlaki komunikacyjne,widok na drogę polskich saperów, wzgórze Maiola, Masseria Albanetta, głowę węża, domek doktora.

fot.: lamczyk.pl;                                                     zsz.bychawa.pl

Przemieszczamy się obrazem również po klasztorze na Monte Cassino pokazując namiastkę odrestaurowanej budowli.

Zapraszamy do obejrzenia wirtualnego spaceru na stronie https://www.montecassino.org.pl/ jak i wsparcia Fundacji Monte Cassino, która w sposób godny podziwu dba o pamięć o polakach i ich miejscach pochówku na obczyźnie w szczególności tych spod Monte Cassino.

Fundacja Andrzej Marzec „MONTE CASSINO”
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *