Fundacja Wemenders zaprasza do wypełnienia ankiety

Fundacja Wemenders została założona w 2006 roku. Naszymi celami statutowymi są budowanie świadomości społecznej oraz wspieranie osób poszukujących pomocy w zakresie profilaktyki, diagnozy i leczenia chorób cywilizacyjnych.

Światowy dzień Zdrowia Psychicznego w 2012r. odbywał się pod hasłem „Depresja: globalny kryzys”. Najnowsze badania potwierdzają obawy terapeutów i psychiatrów – według danych WHO na depresję cierpi ponad 350 mln osób na świecie. Prognozy wskazują na to, iż depresja – będąca trzecią pod względem powszechności chorobą – w 2030 roku zajmie pierwsze miejsce. Wczesna diagnoza i całościowe podejście do leczenia dają zazwyczaj bardzo dobre efekty terapeutyczne, natomiast nieleczona depresja może wpłynąć destrukcyjnie na zdolność do nauki, pracy, funkcjonowania w rodzinie, a w niektórych przypadkach prowadzić do samobójstwa.

W związku z powyższym postanowiliśmy wesprzeć osoby przebywające na emigracji, w poszukiwaniu odpowiedzialnych, sumiennych  specjalistów zdrowia psychicznego. Nasze działania ogniskują się nie tylko na pracy nad zwiększeniem dostępności do pomocy psychologicznej, ale również na pracy z lekarzami i terapeutami. Obecnie pracujemy nad projektem promującym humanistyczne podejście  w pracy z pacjentem i chcielibyśmy spytać emigrantów o przekonania na temat zawodu psychiatry i psychiatrii zagranicą.

Zapraszamy do wypełnienia anonimowego kwestionariusza. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w pracach zbiorczych, podczas wykładów i konferencji naukowych. Dane metrykalne służą jedynie informacji statystycznej. Zadanie nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Za pomoc serdecznie dziękujemy.

Link do ankiety: https://www.polonia-ankieta.xt.pl/

banner_wemenders
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *