Włoski konkurs literacki dla kobiet z innych krajów

Concorso letterario nazionale “Lingua Madre. Racconti di donne straniere in Italia” to konkurs literacki dla kobiet cudzoziemek, które mieszkają we Włoszech i piszą po włosku. 

Konkurs zorganizowano pod patronatem Regione Piemonte i Salone Internazionale del Libro di Torino i skierowany jest do cudzoziemek, nawet drugiego i trzeciego pokolenia, które pisząc już w nabytym języku, tj. po włosku, wzbogacają go o kulturę kraju z którego pochodzą.

Opowiadania kobiet z Turcji, Argentyny, Iranu, Albanii, Serbii, Ukrainy, Wietnamu, czy Polski… często przeplatają barwne i smutne doświadczenia związane z drastyczną zmianą środowiska i  mentalności, świadectwa rozterek i dramatów rodzinnych i osobistych podczas migracji i przystosowania się do nowych warunków, nowych ludzi, a także do włoskiego prawa i biurokracji.

concorso

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie:

a) Le donne straniere raccontano – cudzoziemki opowiadają
b) Le donne italiane raccontano le donne straniere – Włoszki opowiadają o cudzoziemkach

Długość opowiadań nie może przekroczyć ok. 9 tys. znaków (5 stron).

Zgłoszenia można wysyłać do 31/12/2013 na adres:

Concorso letterario nazionale Lingua Madre
CASELLA POSTALE 427
Via Alfieri, 10 – 10121 Torino Centro

Więcej informacji na stronie:   https://concorsolinguamadre.it/bando/
[email protected] • tel/fax 011 447 62 83

Najciekawsze opowiadania otrzymają nagrody pieniężne i będą opublikowane w książce, którą organizatorzy zaprezentują na międzynarodowych targach książki w Turynie 2014 – Salone Internazionale del Libro di Torino, a także w magazynie Slow Food. Przewidziano także wiele nagród specjalnych ufundowanych przez  inne stowarzyszenia i organizacje.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *