Nowe włoskie czasopismo dla opiekunek

La rivista della badante –  bezpłatne  czasopismo dla opiekunek osób starszych i niepełnosprawnych skierowane jest przede wszystkim (choć nie tylko) do 750tys.  cudzoziemek, które wykonują tą niezwykle trudną i odpowiedzialną pracę we Włoszech.

 

badante

Czasopismo publikowane w Padwie (Rupolo Edizioni) stopniowo będzie dostępne w całych Włoszech w szpitalach, w punktach CAF (Centro Assistenza Fiscale), w biurach i stowarzyszeniach dla imigrantów.

Znajdziecie tam informacje i porady lekarzy i pielęgniarek na temat opieki i wyżywienia osób starszych, schorowanych i niepełnosprawnych, organizacji gospodarstwa domowego, porady jak uniknąć stresu i wyczerpania psychofizycznego, porady fiskalne i prawne, itd.

 
2 thoughts on “Nowe włoskie czasopismo dla opiekunek

  1. Anna Pankowska

    Gratuluje pomyslu.Warto aby w tym czsopismie byla takze wkladka w jezyku ojczystym badante.Aby zawierala ona adresy instytucji i stowarzyszen dzialajacych w Italii a takze numery telefonow ekspertow:prawnik,psycholog,lekarz tak jak to funkcjonuje w NASZYM SWIECIE.Adresy przewoznikow autobusowych oraz rozklad lotow samolotow low-cost Wlochy -Polska.Niezwykle cenna bylaby rubryka dla listow od czytelnikow skierowane do Redakcji.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *