Solidarni z Ukrainą – „Euromajdan w Genui”

W najbliższą sobotę, 14-go grudnia, o godz. 15:00 na placu Cinque Lampadi w Genui we Włoszech odbędzie się spotkanie „Euromajdan w Genui”. Do udziału w nim zaproszeni są wszyscy, którzy nie pozostają obojętni wobec toczących się od 21 listopada na ulicach Kijowa burzliwych protestów. Ponad milion Ukraińców wyraża w ten sposób swój sprzeciw wobec dycyzji prezydenta Wiktora Janukowycza, który odrzucił podpisanie umowy stowarzyszeniowej z UE. Specjalna jednostka milicji Berkutu już kilkakrotnie użyła siły wobec demonstrantów.

Euromajdan w Genui” ma charakter wyłącznie informacyjny i nie jest w żaden sposób związany z jakimkolwiek włoskim, ukraińskim czy europejskim ugrupowaniem politycznym. W spotkaniu wezmą udział Matteo Cazzulani – dziennikarz, specjalista od świata słowiańskiego (głównie Ukrainy, Rosji, Polski i Czech) oraz Oksana Zvirprzedstawicielka lokalnego środowiska ukraińskiego. Wysłuchane i omówione zostaną poglądy, uwagi czy komentarze wszystkich obecnych osób.

Organizatorami spotkania są stowarzyszenie kulturalne „gulasch” oraz Matteo Cazzulani. Głównym celem, założonego w 2013 roku w Genui stowarzyszenia „gulasch”, jest promocja szeroko pojętej kultury, tradycji i języków krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zapraszając na „Euromajdan w Genui” stowarzyszenie chce m.in. podkreślić, że wyrażone przez protestujących Ukraińców pragnienie przystąpienia do UE, jest związane z podstawowymi wartościami, takimi jak pokój, demokracja, postęp i prawa człowieka, leżącymi u podstaw każdego społeczeństwa obywatelskiego.

motyl_agnieszki_kwadrat_z_adresem_internetowymRedakcja dziekuje pani Karolinie Kowalcze za informacje o w/w wydarzeniu.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *