Bezpłatny kurs bezpiecznej jazdy dla Polaków we Włoszech

„Ambasadorowie bezpieczeństwa drogowego”

– pierwszy w Europie projekt szkoleniowy realizowany przez ACI dla wszystkich obcokrajowcòw, którzy prowadzą pojazdy na terenie Włoch w nadziei, iż będą oni rozpowszechniać w swoich środowiskach kulturę bezpieczeństwa drogowego i zasady przestrzegania przepisów kodeksu drogowego.

 123

Cel: edukacja  bezpieczesństwa na drodze oraz integracja społeczna

ZOSTAń I TY AMBASADOREM BEZPIECZENSTWA DROGOWEGO

Zapraszam wszystkich Polaków przebywajacych we Włoszech na  jednodniowy   kurs bezpłatny bezpiecznej jazdy, który odbędzie się  niedaleko Rzymu  w Vallelunga.

Zapisy na formularzu www.dmaservizi.com:  wybierz 16 luty zadedykowany tylko dla Polonii włoskiej

– Biorąc udział w bezpłatnym kursie zaoszczędzą Państwo ok. 400 euro,
– Pod koniec kursu kursanci otrzymują certyfikat, który upoważnia do 10% zniżki ubezpieczenia OC auta w ACI Sara

Główną zaletą tego typu szkoleń jest zwiększenie świadomości niebezpieczeństw.   Po szkoleniu kierowca jest świadomy zagrożeń, jakie niesie agresywna jazda i zmienia styl na spokojniejszy i bardziej bezpieczny. A jeżeli zdarzy się niespodziewana, groźna sytuacja, potrafi właściwie zareagować i bezpiecznie uniknąć kolizji.
Wiele wypadków można byłoby uniknąć, gdybyśmy znali techniki  bezpiecznej jazdy  i główne zasady  panowania nad pojazdem.

ACI Vallelunga udostępnia do szkolenia swoje samochody Toyota Yaris i Auris, gdzie jesteś szkolony przez doświadczonych i dobrze przygotowanych instruktorów .

Należy mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy. Kurs opiera się na całodziennym szkoleniu od 8.30 do 17.00 i obejmuje cześć teoretyczną i praktyczną.

W czasie szkolenia są omawiane tematy bezpieczeństwa na drodze.   Nauka odbywa się na pięciu nawierzchniach z urozmaiconymi przeszkodami, na których testuje się aquaplanning oraz jazdę w warunkach niskiej przyczepności, podsterowności i nadsterowności.Centrum  wykorzystuje zaawansowane materiały i technologie do symulacji trudnych warunków drogowych, takie jak: żywice powodujące niską przyczepność asfaltu, ściany wodne, i inne nieoczekiwane przeszkody.  Podczas nauki wykorzystuje się również specjalne platformy, symulujące podmuchy wiatru i słabą widoczność.

Dla uczestników kursu przewidziany jest bezpłatny transport autobusami do 50 osób. Autobus zabiera uczestników kursu sprzed siedziby ACI na via Marsala przy dworcu Termini w Rzymie i dowozi do Ośrodka w Campagnano, a wieczorem odwozi z powrotem. Mozna tez dojechac wlasny pojazdem. W centrum znajduje się stołówka, gdzie można zjeść ciepłe dania.

Program dzienny szkolenia jest następujący:

7.45 – Wyjazd autobusem sprzed siedziby ACI na via Marsala 8 przy dworcu Termini
8.30 – przyjazd do Ośrodka Vallelunga, rejestracja uczestników
9.00 – rozpoczęcie kursu, część teoretyczna
10.30 – 13.30 – zajęcia praktyczne
13.30 – 14.00 – przerwa obiadowa
14.00 – 16.00 – ciąg dalszy zajęć praktycznych
16.00 – 16.30 – wręczenie świadectw ‘Ambasadorów Bezpiecznej Jazdy

17.00- Powròt do Rzymu
Kurs jest przeznaczony tylko dla osób z prawem jazdy

KONTAKT
Tel. 06 8861693 kom.3315374359
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *