Marcowe spotkania z dziećmi

Serdecznie dziekujemy Pani Monice Bodys-Aloisio za przekazanie informacji o marcowym spotkaniu dla najmlodszych w Mediolanie.

Związek Polaków w Mediolanie informuje, iż 22 marca 2014r. (sobota) o godz. 16.30 odbędą się kolejne zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w lokalu CRAL Comune di Milano – Bar Altro Mondo przy Via Bezzecca 24 w Mediolanie. Mamy nadzieję, iż zbliżające się zajęcia edukacyjne przyniosą naszym przedszkolakom moc niezapomnianych wrażeń i atrakcji.

locandina_kukielkowa_polacy_we_wloszech

 

KUKIEŁKOWY ZAWRÓT GŁOWY – pod takim hasłem odbędzie się nasze marcowe spotkanie z najmłodszymi. Zabawa w teatr i własnoręczne przygotowanie kukiełek to nie lada wyzwanie i wyczyn. Jednak śmiało można stwierdzić, że przedszkolaki uczestniczące w zajęciach edukacyjnych w Mediolanie poradzą sobie i z tym zadaniem.

 

Mamy nadzieję, iż atrakcyjne materiały plastyczne zachęcą nasze maluchy do wykonania kukiełek do znanych i lubianych bajek i baśni. Chcemy razem z dziećmi odbyć wędrówkę po zaczarowanej krainie Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi czy Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków, by tam szukać inspiracji i pomysłów. Naszym marzeniem jest, by podczas marcowych zajęć edukacyjnych nasze przedszkolaki poznały świat teatru kukiełkowego, poznały jego zasady i opanowały sztukę posługiwania się kukiełkami. Kulminacją naszego sobotniego spotkania będzie prezentacja mini spektakli naszych najmłodszych. W sekrecie dodamy, iż rodzice naszych przedszkolaków również będą mogli pochwalić się swymi zdolnościami artystycznymi…

 

Prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w marcowych zajęciach edukacyjnych do dnia 21 marca br. włącznie na podany adres mailowy [email protected] bądź telefonicznie 346 2880901 (Monika Bodys-Aloisio). Dokonując zgłoszenia należy podać imię i nazwisko dziecka oraz wiek.

 

Udział dziecka w zajęciach edukacyjnych dla przedszkolaków związany jest z wniesieniem symbolicznej opłaty w wysokości – 5 euro. Jeśli w spotkaniu uczestniczy więcej dzieci z tej samej rodziny za każde kolejne dziecko należy wnieść opłatę w wysokości – 3 euro. Bardzo prosimy o punktualne przybycie.

 

Z wiosennymi pozdrowieniami,

 

Monika Bodys-Aloisio

 

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Dojazd: Lokal Altro Mondo znajduje się na rogu ulic Bezzecca i Cadore, blisko Corso XXII Marzo. Autobus 60, 62, 73 lub tramwaj 12, 27.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *