Off Fashion w Rzymie: styliści polscy w ogrodach Ambasady RP w Rzymie

Sześcioro polskich stylistów, laureatów międzynarodowego konkursu Off Fashion w Kielcach, zaprezentowało swoje kolekcje w ogrodach Ambasady Polskiej w Rzymie. Pokaz polskiej awangardy zamknął cykl wydarzeń o nazwie Alta Roma, poświęcony modzie i organizowany co roku w Rzymie.

pokaz_mody_polskiej_w_rzymie
16 lipca pokazali w Rzymie swoje kolekcje: Aneta Zielińska, Halina Mrożek, Michał Mrzygłód, Łukasz Stachowicz, Katarzyna Jaworska i Rafał Zieliński. Młodzi polscy styliści zostali nagrodzeni oklaskami licznie zgromadzonych gości, reprezentujących świat mody, polityki, dyplomacji i mediów.

Design: Rafał Zieliński

Design: Rafał Zieliński

Off Fashion jest aktualnie najważniejszym wydarzeniem tego typu w Polsce i odbywa się dwa razy w roku w Kielcach, mieście „w połowie drogi” między Warszawem a Krakowem. W tym roku ten międzynarodowy konkurs dla stylistów z całego świata odbył się po raz ósmy. Styliści kreują stroje dla aktorów teatru, opery i dla artystów sceny rozrywkowej, w tym nawet dla Lady Gaga.

Off_Fashion_w_Rzymie_polacy_we_Wloszech

Pokazy Off Fashion reżyseruje Magdalena Kusztal, która zajmuje się wydarzeniem od początku jego istnienia w 2007 roku. Zgodnie z koncepcją pani Kusztal moda jest rodzajem sztuki i każdy pokaz Off Fashion zawiera w sobie elementy teatralne. W Rzymie podziwialiśmy piękne marionetki z Kieleckiego Centrum Kultury.

Przemek Predygier, aktor z Kielc z marionetkami

Przemek Predygier, aktor z Kielc z marionetkami

Agnieszka M.Bladowska

Redakcja serdecznie dziekuje korespondentce z Rzymu, Agnieszce M.Bladowskiej (www.polacco.it) , za przedstawienie naszym czytelnikom sprawozdania z wydarzenia Off Fashion w Rzymie.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *