Warsztaty rodzinne w Salerno: „Poznajemy historię Polski”

W imieniu Associazione Italo Polacca di Salerno e Provincia zapraszamy wszystkich na warsztaty rodzinne pt.” Poznajemy historię Polski”

salerno3

Program zajęć dydaktycznych dla dzieci rodzin polsko-włoskich przewiduje  wspólne czytanie i opowiadanie, prace techniczne lub plastyczne, lekcje z historii i geografii Polski…

 

salerno4

Pierwsze spotkanie odbyło się 4 października br. , tematem którego były opowieści o Krakowie i Wieliczce, legendy o Smoku Wawelskim i św. Kindze… W ostatnią sobotę na warsztatach plastycznych dzieci mogły poznać sztukę tworzenia witraży.

Salerno

Warsztaty prowadzone są przez polską artystkę i nauczycielkę  Krystynę Baranowską i przewodniczącą A.I.P.SA.i P. Ewę Widak.

 

Tematem następnych zajęć będą polskie zamki

salerno2

Spotkania odbywają się w CENTRO SOCIALE w Capitignano -Giffoni Sei Casali

W najbliższych tygodniach zorganizowane zostanie spotkanie z rodzicami, którzy są zainteresowani nauką języka polskiego i z przyszłymi nauczycielami. Prosimy zgłaszać się na tel: 331 8841895; 349 5741407 

W przyszłym roku zajęcia będą się odbywały w  Capitignano di Giffoni Sei Casali i w Battipaglia. Jeżeli będzie duże zainteresowanie postaramy się także o salę w Salerno.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *