Niezapomniany występ „Rock Loves Chopin” w Weronie

Polski spektakl „Rock loves Chopin„, który odbył się na scenie operowej słynnej Areny w Weronie w ubiegłą sobotę to było niezapomniane wydarzenie.

Wśród  gości honorowych byli przestawiciele polskiej ambasady i konsulatu, oraz urzędu miasta st. Warszawy.

Mazurki, polonezy i nokturny Chopina w klasycznych oraz rockowych i jazzowych aranżacjach wraz z baletową oprawą utalentowanych tancerzy okazało się wyjątkowym i zaskakującym doświadczeniem zarówno dla włoskiej jak i polskiej publiczności. Brawura artystów chwilami wręcz hipnotyzowała widzów, którzy na zakończenie nagrodzili ich gromkim aplauzem.

Wizualnym tłem spektaklu były projekcje prezentujące transformację Polski w drodze do wolności i demokracji, oraz turystyczną promocję Polski: dynamicznie zmieniający wizerunek polskich miast i krajobrazów.

polacy_we_wloszech_logo

Wśród artystów wystąpili min. : Aleksandra Kurzak – światowej sławy sopranistka, Karol Radziwnowicz – jeden z najlepszych polskich pianistów klasycznych; Leszek Możdżer –pianista jazzowy; Anna Serafińska –wokalistka jazzowa;  najlepsi polscy gitarzyści rockowi – Rock Loves Chopin, Fusion Spring Ensemble;  Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka; tancerze z Folies Dance Company i Duo Flame.

Reżyseria: Andrzej Matusiak. Choreografia: Marzena Barcik.

Szczególne podziękowania za prezentację wyjątkowego i emocjonującego spektaklu kierujemy do głównego organizatora: Stołecznej  Estrady.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *