Powstało nowe Stowarzyszenie polsko-włoskie „Orzeł Biały”

Mam przyjemność poinformowac, że od niedawna rozpoczęło swoją działalność nowe Stowarzyszenie Polsko-wloskie “Orzel Biały”, a które powstało z potrzeby stworzenia wspólnego miejsca spotkań dla naszych rodaków i ich rodzin zamieszkałych w okolicach Salerno a w szczególności z okolic Capaccio, Eboli, Battipaglii, Agropoli.

Nasze działania skierowane są do rodzin polskich i tych mieszanych w celu tworzenia i umacniania więzi między Polakami.

Pragniemy również rozwijać i umacniać poczucie tożsamości jak i świadomości narodowej wśród Polaków a w szczególności naszych dzieci poprzez wspólne kultywowanie tradycji, kultury i języka polskiego.

Chcemy dbać o dobre imię Polski i Polaków, poprzez współpracę z miejscowymi władzami i instytucjami jak również z tutejszymi organizacjami polskimi oraz dążyć do integracji wielokulturowej Polaków we Włoszech.

Zgodnie z naszymi zalożeniami, przy stowarzyszeniu zostala powołana grupa dydaktyczna, której zajęcia prowadzone są przez panią pedagog Justynę Hannę Kowalczyk i panią Annę Kotecką i odbywają się narazie raz w tygodniu w Agropoli, w Oratorium przy Kościele Madonna delle Grazie.

Dzięki temu, że wśród nas mamy mediatora kulturowego, od przyszłego tygodnia nasze Stowarzyszenie rozpoczyna działalność informacyjno-doradczą, dotyczącą wszelkich kwestii związanych z pobytem we Włoszech (pobyt, szkoła, służba zdrowia, itd.) zarówno dla nas Polaków ale także dla innych imigrantów. Osoby zainteresowane mogą dzwonić pod nr 3802626094  i oczywiście odwiedzić nas w Agropoli a także śledzić naszą działalność na Fb.

Anna Kotecka

LOGO Ass.Italo-Polacca Orzel Bialy
2 thoughts on “Powstało nowe Stowarzyszenie polsko-włoskie „Orzeł Biały”

 1. Wojciech

  Witam serdecznie,

  gratuluję inicjatywy, świetnie że takie stowarzyszenie powstało !

  Mam pytanie dot. imigracji do Włoch, a konkretniej na Sardynię.
  Gdzie znajdę informację dot. pracy i mieszkania na Sardynii ?
  Mogą to być biura posrednictwa pracy albo pracodawcy, którzy się ogłaszają na różnych portalach.

  Gorąco pozdrawiam,
  Wojciech Sikora
  tel:0048-515 366 689

  Reply
  1. Renata Suchodolska

   Panie Wojtku, jestem poslkim przewodnikiem po Sardynii, mieszkam tu od 13 lat. Mieszkania najlepiej szukać w biurach nieruchomości na miejscu. Koszt wynajmu mieszkania z dwiema sypialniami to ok. 500 – 700 euro/mies. Ze znalezienieem pracy jest większy kłopot – z Sardynii ludzie raczej uciekają, bo własnie pracy brak. Ale wszystko zależy od sektora oraz przedsiębiorczości. Jeśli chciałby Pan nieco więcej się dowiedzieć, proszę do mnie napisać na maila.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *