Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – bezpłatne badania i konsultacje w Rzymie

W imieniu Associazione „Le Rondini” zapraszamy do wzięcia udziału w  obchodach  Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, które odbędą się 9 listopada br. w godz. 9.00 -13.00 w Auli Jana Pawla II na Via delle Botteghe Oscure w Rzymie.

ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ –

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini, Włoskie Stowarzyszenie Diabetyków (AID – Associazione Italiana per la Difesa degli Interessi dei Diabetici:, via Ravenna, 34 Roma.www.assitdiab.it)  oraz Kosciół Św Stanisława,  mają  przyjemność zaprosić Państwa na obchody  Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, które odbędą się 9 listopada br. w godz. 9.00 -13.00 w Auli Jana Pawla II na Via delle Botteghe Oscure

W ramach obchodów odbędą się bezpłatne :
– badanie poziomu cukru we krwi (Nie trzeba być na czczo) i pomiar ciśnienia tętniczego

– konsultacje (po włosku) z Diabetologiem z l’AID – Lek. Sandro Lo Pinto (Diabetologo e Specialista in Scienze dell’Alimentazione) w zakresie prewencji, diagnostyki i leczenia cukrzycy oraz zaleceń żywieniowych.

– konsultacje (po polsku) z Psycholog – Joanną Okulską – Godz. 11.00 – 13.00 (należy zamówić telefonicznie -3897875133. Psychologiczne aspekty cukrzycy – dla osób chorych na cukrzycę, dla rodzin w których jest osoba chora i dla osób pracujących z osobą chorą na cukrzycę.

Głównym celem obchodów jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobów leczenia choroby i powikłań związanych z nią oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

ulotka

NIEBIESKI LISTOPAD

– ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ –

 

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini, Włoskie Stowarzyszenie Diabetyków (AID – Associazione Italiana per la Difesa degli Interessi dei Diabetici:, via Ravenna, 34 Roma. www.assitdiab.it),  oraz Kosciół Św Stanisława,  mają  przyjemność zaprosić Państwa na

obchody  Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, które odbędą się 9 listopada br. w godz. 9.00 -13.00 w Auli Jana Pawla II na Via delle Botteghe Oscure

 

W ramach obchodów odbędą się bezpłatne :

– badanie poziomu cukru we krwi (Nie trzeba być na czczo) i pomiar ciśnienia tętniczego

– konsultacje (po włosku) z Diabetologiem z l’AID – Lek. Sandro Lo Pinto (Diabetologo e Specialista in Scienze dell’Alimentazione) w zakresie prewencji, diagnostyki i leczenia cukrzycy oraz zaleceń żywieniowych.

– konsultacje (po polsku) z Psycholog – Joanną Okulską – Godz. 11.00 – 13.00 (należy zamówić telefonicznie -3897875133. Psychologiczne aspekty cukrzycy – dla osób chorych na cukrzycę, dla rodzin (w których jest osoba chora) i dla osób pracujących z osobą chorą na cukrzycę.

 

Pamiętajmy, że jednorazowy, kapilarny pomiar cukru, nawet jeśli wynik jest prawidłowy, nie oznacza „jestem zdrowa/y, nie mam cukrzycy”: Głównym celem obchodów jest zwiększenie świadomości społeczeństwa odnośnie przyczyn, objawów, sposobów leczenia choroby                          i powikłań związanych z nią oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

 

Patronat Medialny:

„Nasz Świat” – dwutygodnik informacyjny dla Polaków we Włoszech i portal internetowy

www.naszswiat.net

„Moja Bancarella” – polonijny portal internetowy w Italii.   www.mojabancarella.com

„Polacy we Wloszech” – polonijny portal internetowy w Italii.  www.polacywewloszech.com

 

Sponsorami Dnia Cukrzycy są:

SALBEA – JASKINIA SOLNA Pani Beaty Skrzypek i Tamary Bronickiej. Via Nocera Umbra, 94 (Furio Camillo)  Tel. 06 78147250

– SKLEP POLSKI „U MICHAŁA” Państwa Doroty i Michała Zalewskich, Viale Trastevere, 233. Tel 340 724 8203.

 

  Zwracamy się ponownie do Polonii włoskiej z prośbą o pomoc w dofinansowaniu pobytu na koloniach edukacyjnych (w 2015r.), dla jednego dziecka z cukrzycą, którego rodzina znajduje się w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Wyjazd jest okazją do nabrania pewności siebie, pogłębienia wiedzy w zakresie samokontroli i usamodzielnienia się. Edukacja jest niezbędnym elementem skutecznego leczenia oraz kluczową metodą zapobiegania groźnym powikłaniom.

Prosimy o dokonywanie wpłat bezpośrednio na Konto Koła Pomocy Dzieciom i Młodzieży                     z Cukrzycą im. Prof. dr hab. Bronisława Niewiedzioła w Lublinie:

Bank Pekao S.A. III O/Lublin         03 1240 2382 1111 0000 3895 1688

  

 14 Listopad –  ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z CUKRZYCĄ organizowany przez Międzynarodową Federację ds. Cukrzycy (International Diabetes Federation – IDF) przy wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia, jest ogólnoświatową akcją poświęconą cukrzycy, prowadzoną corocznie 14 listopada – w dzień urodzin Fredericka Bantinga, kanadyjskiego fizjologa, odkrywcy insuliny i laureata Nagrody Nobla z 1923 roku.

„Kampania ma na celu zainspirowanie lokalnych społeczności do prowadzenia prostych działań edukacyjnych, organizowania różnych akcji wzmacniających świadomość, że cukrzyca jest globalnym zagrożeniem z poważnymi i dalekosiężnymi konsekwencjami, które mogą dotknąć wszystkich.

Działania lokalne, o małym zasięgu, składają się na wielkie efekty; zaangażowanie we własnym środowisku życia pozwala osiągać imponujące wyniki i przyczynić się do ograniczenia zagrożenia w skali globu…”  (z www.pfed.org.pl)

 

CORAZ WIĘCEJ DZIECI I NASTOLATKÓW CHORUJE NA CUKRZYCĘ.

CUKRZYCY NIE MOŻNA WYLECZYĆ, ALE MOŻNA JĄ LECZYĆ.

 

   Dokładne informacje na temat cukrzycy, przeprowadzania badań, monitorowania, opiekowania się innymi i wiele innych wiadomości podają wymienione poniżej witryny:

www.mz.gov.pl               Ministerstwo Zdrowia

www.nfz.gov.pl               Narodowy Fundusz Zdrowia

www.pfed.org.pl              Polska Federacja Edukacji w Diabetologii

www.diabetyk.org.pl        Polskie Stowarzyszenie Diabetyków

www.mojacukrzyca.org    Portal MojaCukrzyca

 

Iwona Bigos – Stowarzyszenie Le Rondini

Tel 3897875133

E.mail [email protected]

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *