Prestiżowa nagroda dla Moniki Bułaj, polskiej reporterki z Triestu

PREMIO NAZIONALE „NONVIOLENZA” 2014, to prestiżowa nagroda „Niestosowania przemocy”  nadawana we Włoszech stowarzyszeniom, szkołom i prywatnym osobom, które poprzez środki masowego przekazu usilnie angażują się w projekty i akcje propagowania niestosowania przemocy, walki z dyskryminacją, pokojowego rozwiązywania konfliktów.

W tym roku nagrodę „NONVIOLENZA” przyznano polskiej reporterce, podróżniczce, fotograf, aktorce i reżyser teatralnej, Monice Bułaj,  (ur. 1966)  z Warszawy , od wielu lat zamieszkałej na stałe w Trieście.

Monika Bułaj jest z wykształcenia filologiem, ponadto studiowała historię, antropologię i biblistykę, zna dobrze dziewięć języków, w tym arabski i perski. O swoich dalekich samotnych wyprawach do Azji, Afryki i wschodniej Europy opowiada w książkach, na wystawach i reportażach fotograficznych wydanych w Polsce, we Włoszech i wielu innych krajach.

Nagroda przyznawana jest przez Associazione Cultura della Pace . Uroczystość odbędzie się 19 listopada br. o godzinie 21.00 w Museo Civico, Via Jacopone da Todi –   Sansepolcro (AR) – Toskania

Poniżej zdjęcia pochodzące z osobistego archiwum pani Moniki Bułaj.

Polecamy gorąco także wywiad z tegorocznego Festivalu Literatury i reportaż z podróży w Afganistanie.

Bułaj

L1003120
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *