Spotkanie ze Świętym Mikołajem w Mediolanie

 

„Idzie, idzie święty z nieba.

Oto jest wśród nas.

Witaj Święty Mikołaju.

Witaj, witaj nam (…)”

„Mikołaj”

Związek Polaków w Mediolanie informuje, iż 29 listopada 2014r. (sobota) o godz. 16.00 odbędą się kolejne zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w lokalu CRAL przy Via Bezzecca 24 w Mediolanie. Spotkanie to będzie wyjątkowe i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Spodziewamy się bowiem wizyty ulubieńca wszystkich – dorosłych i dzieci, mieszkańców dużych miast i małych miasteczek. Miło jest nam poinformować, że gościem specjalnym naszego spotkania będzie sam ŚWIĘTY MIKOŁAJ!!!

Naszych kochanych przedszkolaków czekać będzie niewątpliwie dużo pracy, by w zaszczytny sposób przyjąć Świętego Mikołaja oraz sprawić, by podczas kolejnego spotkania zagościła atmosfera Świąt Bożego Narodzenia. Ubieranie choinki, opowieści o symbolice wigilijnego stołu, jak również własnoręczne wykonanie Świętego Mikołaja niewątpliwie przygotują naszych najmłodszych do wizyty tak długo oczekiwanego Gościa. Świąteczne zagadki, gry, wierszyki czy piosenki to jedne z wielu atrakcji przygotowanych dla naszych przedszkolaków. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, iż Święty Mikołaj z niecierpliwością wyczekuje spotkania z polskimi przedszkolakami z Mediolanu, o których słyszał wiele dobrego… Zachęcamy naszych najmłodszych do wykonania dowolnej pracy plastycznej oraz przygotowania wiersza bądź piosenki, które nawiązywać będą do tematyki Świąt Bożego Narodzenia. Tak przygotowany prezent dla Świętego Mikołaja niewątpl iwie przyniesie mu wiele radości.

Bądźcie z nami, bo warto! W rodzinnej i serdecznej atmosferze powitamy Świętego Mikołaja

Bardzo prosimy o zgłoszenie uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych do dnia 27 listopada br. włącznie na podany adres mailowy [email protected] bądź telefonicznie 346.28.80.901 (Monika Bodys-Aloisio). Dokonując zgłoszenia należy podać imię i nazwisko dziecka oraz wiek.

Udział dziecka w zajęciach edukacyjnych dla przedszkolaków związany jest z wniesieniem symbolicznej opłaty w wysokości 5 euro. Jeśli w spotkaniu uczestniczy więcej dzieci z tej samej rodziny za każde kolejne dziecko należy wnieść opłatę w wysokości 3 euro.

Powiadomcie Państwo swoich przyjaciół, bądź znajomych, którzy chcieliby wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyć w naszych grudniowych zajęciach o terminie i miejscu naszego spotkania. Bardzo prosimy o punktualne przybycie.

Z wielką radością spotkamy się z Państwem i Państwa Dziećmi – 29 listopada br.

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Monika Bodys-Aloisio

Projekt jest współfinansowany w ramach funduszy polonijnych Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Dojazd: Lokal Altro Mondo znajduje się na rogu ulic Bezzecca i Cadore, blisko Corso XXII Marzo. Autobus 60, 62, 73 / tramwaj 12, 27.

unnamed
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *