świąteczna kartka dla Mateusza

Nasza Redakcja otrzymała list od mamy Mateusza:

Czasem mały gest może wiele zmienić, wywołać falę płynącej dobroci. Wyobraź sobie, że idziesz na pocztę, kupujesz kartkę, adresujesz ja i wysyłasz-to dla Ciebie drobnostka, prawda? Dla Mateusza natomiast to spełnienie marzeń.

Mateusz to chłopiec, który cierpi na afazję motoryczną. Jest to spowodowane organicznym uszkodzeniem odpowiednich struktur mózgowych częściowe lub całkowite zaburzenie mechanizmów programujących czynności mowy u człowieka. W wieku 4 lat zostało u niego zdiagnozowane te zaburzenie, od tego czasu przy pomocy logopedów, specjalistów stara się zacząć mówić tak jak dzieci w jego wieku.

Mateusz jest uczuciowym i pełnym empatii chłopcem. Uwielbia zwierzęta i każdą wolną chwilę spędza właśnie z nimi (w domu ma, aż 14 przygarniętych z ulicy kotów, rannego jeża, papugę która musiała komuś uciec. Jego dom to prawdziwy azyl dla poszkodowanych zwierzaków). Jego pasją są rysunki.

Mateusz

Ostatnio coraz trudniej mu wierzyć w to, że Świat jest miejscem pełnym dobra i miłości. Jego mama chora od 10 lat na raka szyjki macicy, zaczęła jeździć na chemioterapię. Zaczęła się prawdziwa walka z czasem. Natomiast tata od wielu lat ma uszkodzony w 80% rdzeń kręgowy. Mateusz przez cały rok był grzeczny, by Mikołaj spełnił jego dwa życzenia: powrót mamy do zdrowia i dowód, że na Świecie jest miłość i dobroć.

Dlatego proszę Was o tak mały gest jak wysłanie kartki świątecznej dla Mateuszka. Może być to kartka kupiona, zrobiona własnoręcznie, mały prezent czy wierszyk na zwykłej kartce papieru Cokolwiek co sprawiłoby, że Mateuszek zobaczy ile jest na Świecie dobrych i pomocnych osób. Przywróćmy mu wiarę i radość.
Oto adres do wysyłki karteczek:

Mateusz Łysek
Kisielów
Ul. Główna 51
43-440 Goleszów

https://www.facebook.com/events/820208444702828/?fref=ts
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *