Rok Św. Jana Pawła II

5.12.2014  Sejm RP uchwalił, że rok 2015 będzie Rokiem Św Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu ale i całego współczesnego świata”.

Niech motywem przewodnim wszelkich inicjatyw wzbogacających ten Rok będą słowa Jana Pawła II wypowiedziane przed laty na Jasnej Górze: „Czuwam – to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje, to imię nas wszystkich kształtuje” – czytamy w uchwale.Sejm podkreśla w niej również ogromne zasługi i zaangażowanie Jana Pawła II „w proces odradzania się niepodległości naszej ojczyzny oraz ogromny wkład w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka, które na na zawsze pozostaną w naszej pamięci”. Jego życie było świadectwem wiary dla milionów ludzi na całym świecie.

2 kwietnia 2015 r. będziemy przeżywać 10. rocznicę śmierci naszego wielkiego rodaka, która zjednoczyła wszystkich, bez względu na wyznanie czy prezentowane poglądy. W kwietniu 2015 r. przypada takze pierwsza rocznica kanonizacji „wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II”.

Uroczysta inauguracja Roku Św. Jana Pawła II, odbyła się 16 stycznia w Lublinie – w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ponieważ to właśnie tam Karol Wojtyła spędził część swojego życia i pracował do czasu wyboru na papieża.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini, włącza się w obchody Roku Św. Jana Pawła II, ogłaszając w najbliższych dniach Konkurs wiedzy – „TOTUS TUUS”

Opracowanie na podstawie informacji z internetu.

Iwona Bigos. Stowarzyszenie Le Rondini
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.