Rok Św. Jana Pawła II

5.12.2014  Sejm RP uchwalił, że rok 2015 będzie Rokiem Św Jana Pawła II. Posłowie zgodnie przyjęli uchwałę „w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu ale i całego współczesnego świata”.

Foto Antonio Suarez, ZUMA, newspix.pl

Foto Antonio Suarez, ZUMA, newspix.pl

Niech motywem przewodnim wszelkich inicjatyw wzbogacających ten Rok będą słowa Jana Pawła II wypowiedziane przed laty na Jasnej Górze: „Czuwam – to znaczy także: czuję się odpowiedzialny za to wielkie, wspólne dziedzictwo, któremu na imię Polska. To imię nas wszystkich określa. To imię nas wszystkich zobowiązuje, to imię nas wszystkich kształtuje” – czytamy w uchwale.Sejm podkreśla w niej również ogromne zasługi i zaangażowanie Jana Pawła II „w proces odradzania się niepodległości naszej ojczyzny oraz ogromny wkład w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka, które na na zawsze pozostaną w naszej pamięci”. Jego życie było świadectwem wiary dla milionów ludzi na całym świecie.

2 kwietnia 2015 r. będziemy przeżywać 10. rocznicę śmierci naszego wielkiego rodaka, która zjednoczyła wszystkich, bez względu na wyznanie czy prezentowane poglądy. W kwietniu 2015 r. przypada takze pierwsza rocznica kanonizacji „wielkiego Polaka, Ojca Świętego Jana Pawła II”.

Uroczysta inauguracja Roku Św. Jana Pawła II, odbyła się 16 stycznia w Lublinie – w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, ponieważ to właśnie tam Karol Wojtyła spędził część swojego życia i pracował do czasu wyboru na papieża.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini, włącza się w obchody Roku Św. Jana Pawła II, ogłaszając w najbliższych dniach Konkurs wiedzy – „TOTUS TUUS”

Opracowanie na podstawie informacji z internetu.

Iwona Bigos. Stowarzyszenie Le Rondini
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *