Rozliczenie Wośp w Rzymie

Ponizej przedstawiamy rozliczenie Wośpu w Rzymie. Autorką tekstu jest pani Alicja Kołtunowicz, Szef Sztabu WOŚP w Rzymie oraz SZTAB WOŚP W RZYMIE:

Szanowni Państwo,

w środę 21 stycznia 2015 roku, jako Szef Sztabu w Rzymie zakończyłam rozliczenie tegorocznego Finału.

Kwota zebrana podczas wszystkich manifestacji związanych z 23. Finałem WOŚP w Rzymie to 6509,72 euro, 5 funtów, 5 dolarów i 80 złotych.

Na całościową kwotę składają się:

 • 1768 euro – kwota zebrana od sponsorów;
 • 2213,22 euro – kwota zebrana przez wolontariuszy do puszek kwestorskich;
 • 2528,50 euro – kwota uzyskana z aukcji oraz sprzedaży gadżetów.

Koszty związane z przygotowaniem Finału to 48,8 euro (koszty związane z przesyłaniem dokumentacji pomiędzy Rzymem a Warszawą).

Deklarowana kwota całości, zatem wynosi:

6509,72 – 48,4 = 6461,32 (sześć tysięcy czterysta sześćdziesiąt jeden, 32) euro.

Kwota deklarowana w wysokości 6461,32 euro, została wysłana kilkoma przelewami na konto wskazane przez FUNDACJĘ WOŚP, natomiast inna waluta została wysłana do Fundacji wraz z dokumentacją.

rozliczenie wosp_polacy_we_Wloszech

Efektem końcowym rozliczenia z Fundacją jest wygenerowany bezpośrednio na stronie Sztabu Głównego dokument rozliczenia sztabu zagranicznego, który został podpisany przez Szefa Sztabu oraz członków Komisji Rewizyjnej i z wszystkimi potrzebnymi dokumentami wysłany do Warszawy.

rozliczenie ze sztabem_polacy_we_wloszech

Czytając dokument rozliczenia możecie Państwo zwrócić uwagę na pewien fakt, iż pod hasłem licytacje, gadżety WOŚP, inne gadżety widnieją kwoty 0,00.

Puszki przeznaczone na aukcje czy sprzedaż innych gadżetów powinny zostać przypisane do osobnego wolontariusza. Ja robiąc to po raz pierwszy o tym fakcie nie wiedziałam i dlatego po uzgodnieniu z Fundacją WOŚP wszelkie pozostałe wpływy na formularzu elektronicznym zostały umieszczone pod hasłem „wpłaty indywidualne”.

Korzystając z okazji pragniemy raz jeszcze podziękować wszystkim za 23 FINAŁ WOŚP W RZYMIE.

W pierwszej kolejności Państwu za tak liczne przybycie, kwota końcowa jest tak wysoka dzięki Waszej hojności, ale pamiętajmy również, że głównym założeniem Sztabu była integracja Polonii rzymskiej pod czerwonym serduszkiem.

 

Dziękujemy z całego serca Sztabowi:

 • Komisja Rewizyjna w składzie Anna Staszek, Dorota Szczotka i Ewa Czuchaj pracowały przez całą niedzielę 11 stycznia;
 • Wolontariusze w składzie – Annamaria Burzyńska, Kornelia Iwona Bieniek, Stefania Maj, Celina Fajfer, Kevin Struski, Teresa Katarzyna Duda-Szaba, Emilia Krec, Elżbieta Kotlik, Lucyna Kuźmińska, Małgorzata Cicholaz, Piotr Majchrzak, Anna Nowak – ofiarnie kwestowali na ulicach Rzymu w deszczu, przy niskich temperaturach i czasami niewygodnych komentarzach.

 

 

W szczególny sposób jako Szef Sztabu pragnę podziękować całej naszej drużynie – Nestorowi Grojewskiemu, Iwonie Bigos, Renacie Kobendzowskiej, Bożenie Wróblewskiej i Edycie Felsztyńskiej, za bardzo ciężką pracę i zaangażowanie. Kochani, dzięki za tą pozytywną energię, która pomimo problemów zdrowotnych krążyła pomiędzy nami i udzielała się wszystkim, dzięki Waszej ofiarności cała Polonia rzymska świetnie się bawiła.

 

Dziękujemy Wydziałowi Konsularnemu przy Ambasadzie RP w Rzymie za Patronat Honorowy, wsparcie, udostepnienie wystawy „Oblicza Polonii” oraz za obecność podczas Finału Konsul Agacie Ibek-Wojtasik – Kierownikowi Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie oraz Konsul Ewie Mamaj i Pani Kamili Kowalskiej z Działu Prawnego i ds. Współpracy z Polonią.

 

Dziękujemy bardzo również naszym Partnerom:

 • Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Gustawa Herlinga Grudzińskiego przy Ambasadzie RP w Rzymie,
 • Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Rzymie z siedzibą w Ostii
 • Stowarzyszenie Nauczycieli Języka i Kultury Polskiej w Rzymie,
 • Stowarzyszenie Iuventi Poloniae;
 • Protezione Civile – A.I.VV.F.C.;
 • Polska Organizacja Turystyczna oddział w Rzymie.

 

Dziękujemy niezmiernie naszym prowadzącym 23. FINAŁ – Piotrowi Cicholaz i Dario Kołtunowicz, za profesjonalne przygotowanie tak w języku polskim jak i włoskim.

 

23. FINAŁ WOŚP W RZYMIE to koncerty i atrakcje przygotowane dla Państwa podczas Finału w PalaCavicchi. Dziękujemy z całego serca wszystkim naszym artystom, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas dla idei „czerwonego serduszka”:

 • Dominika Zamara;
 • Zespół J.A.A.R.;
 • Aleksander Nowak;
 • Marco Lo Russo;
 • Szkoła Polska z Ostii;
 • Szkoła Polska z Rzymu;
 • Fantastyczne Śpiewanie – Tadeusz Burzyński z dziećmi i Roman Bączek;
 • Sylwia i Marta Wojtaszek;
 • Zespół Hunters;
 • Patrycja i Annamaria Tokarz;
 • Szkoła Salsy Balabanoff.

 

Dziękujemy również tym, którzy zorganizowali warsztaty dla naszych gości:

Stowarzyszenie Le Rondini – warsztaty dla najmłodszych, badanie ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi;

Olek Mincer – warsztaty teatralne dla dzieci;

Ania Gastol – warsztaty artystyczne;

Protezione Civile – A.I.VV.F.C. – warsztaty dla dzieci oraz pokaz podstawowych zasad pierwszej pomocy.

Dziękujemy bardzo sponsorom, którzy wpłacili gotówkę oraz sprezentowali rzeczy na aukcję – bez Waszego wsparcia 23. FINAŁ WOŚP W RZYMIE byłby zdecydowanie inny. To dzięki Wam impreza była tak barwna.

??????????????

Dziękujemy również operatorom i fotografom – Telewizji TVP z Magdaleną Wolińska-Riedi, Jackowi Pydyn, Damianowi Jurgowian, Weronice Kołtunowicz, Basi Pawlukiewicz, Agnieszce Zakrzewicz, Janowi Kani, Giacomo Truccatore oraz wszystkim tym, którzy uwiecznili nasz rzymski Finał.

 

Patronat medialny nad 23. Finałem WOŚP w Rzymie objął: 

 

Dziękujemy Andrzejowi Ciolak i Piotrowi Kołtunowicz za obsługę techniczną sprzętu i nagłośnienia oraz naszemu stolarzowi – BOTTEGA DI PETER – za darmowe naprawienie, czyli doprowadzenie do stanu używalności podium w sali gdzie miał miejsce Finał. Podczas każdej polskiej imprezy DJ oraz organizatorki będą bezpieczni i nie grozi im złamie nogi.

 

Dziękujemy Eli, Lucynie, Basi, Waldkowi, Ani i Jasiowi oraz wielu innym za pomoc w trakcie trwania Finału.

Najbardziej jednak pragniemy podziękować naszym rodzinom, za ich cierpliwość i zrozumienie. Przygotowanie Finału to czas poświęcony kosztem rodziny. DZIĘKUJEMY ZA WASZĄ WSPÓŁPRACĘ.

Dziękujemy bardzo wszystkim, (tym, których wymieniłam oraz tym, których pominęłam), którzy w mniejszym czy większym stopniu przyczynili się do zorganizowania 23. FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W RZYMIE.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *