Mediolan: ośrodek Sióstr Franciszkanek z pomocą dla imigrantów

Suore Francescane Missionarie di Maria – to zakon Sióstr Franciszkanek, które od ponad 50 lat działają w Centro Francescano Maria della Passione Onlus na via G. Ponzio, 75 w Mediolanie (dzielnica – Città Studi).

We wtorki i czwartki czynne jest Centro d’ascolto, czyli punkt spotkań kompetentnych wolontariuszy z osobami samotnymi, zagubionymi i w potrzebie.  Osoby przychodzą tu z różnymi problemami, na które wolontariusze i Siostry wspólnie starają się znaleźć rozwiązania i doraźną pomoc, min. każdy potrzebujący otrzymuje legitymację, która upoważnia do skorzystania z różnych usług na terenie ośrodka, np.:

Szkoła języka włoskiego dla cudzoziemców prowadzona jest przez nauczycieli wolontariuszy od wtorku do piątku. Kursy języka i kultury są dostępne na różnych poziomach.

Kursy zawodowe sponsorowane przez Unię Europejską.

Stołówka zapewnia ciepły posiłek wydawany codziennie wszystkim potrzebującym, głównie imigrantom i ich rodzinom.

Prysznice i garderoba, gdzie bezdomni, kobiety i mężczyźni mogą się umyć i przebrać w oferowaną im czystą bieliznę, a raz w miesiącu nawet otrzymać cały komplet czystej odzieży.

Noclegi dla kobiet cudzoziemek,  znajdujących się w trudnej sytuacji oferują Siostry z Casa Myriam, via Fossati. Zgłaszające się tu młode kobiety mają zapewniony bezpieczny nocleg na okres 2 miesięcy, podczas których wolontariusze starają się pomóc im  znaleźć pracę i osiągnąć autonomię.
8 thoughts on “Mediolan: ośrodek Sióstr Franciszkanek z pomocą dla imigrantów

 1. iole

  prosze o pomoc jestem 43 letnia wdowa z dwojka dzieci 15 i 19 lat szukam pracy mieszkania do wynajecia region Foggia

  dziekuje

  Reply
 2. Martyna

  Mieszkam w Chojnicach i jestem studentka z Politechniki Gdanskiej. Poszukuje pokoju do wynajecia od 21.09.2015 na okres 5 miesiecy w okolicy Citta Studi w Mediolanie.
  Jestem spokojna i niepalaca dziewczyna, mowie tez po angielsku.
  Bede wdzieczna za jakiekolwiek informacje.
  Pozdrawiam 🙂

  Reply
 3. Emilia

  Witam,Mieszkam w San Donato,,Milano,od miesiaca – mam 32 lata jestem osoba spokojna niepalaca szukam pracy znam jezyk angielski,mowie slabo po wlosku,chetnie skorzystam z kursu jezyka wloskiego,prosze o kontakt,Pozdrawiam,

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *