Powiedzieli o Włoszech – Marta Obuch

Włochy to dla mnie… brak napięcia i pomidorowa orgia. Zapach skórzanych pantofli, które są tak wstrząsająco doskonałe, że zamiast nosić na nogach, chciałoby się je zawiesić na szyi i pokazać całemu światu. Bluzka, której materiał może otulać czulej niż ramiona mężczyzny. Cappuccino pite w leniwy rozświetlony słońcem poranek, cytrynowa beza na wybornej tarcie. Bazylia, lody miętowe i cykady w tle. Chłodne przedsionki katedr, spękalina farb na freskach. Krew i energia. Mafia. Jednym słowem – spijanie pianki z życia, nawet jeśli w filiżance, na dnie, znajdzie się odrobina goryczy. Włosi to potrafią.

marta_obuch_polacy_we_wloszech

Marta Obuch – autorka komedii kryminalnych, poetka, fotograf, dziennikarka.

Urodzona 5. stycznia 1975 r. w Częstochowie, gdzie uczęszczała do Ogólnokształcącego Liceum Wojskowego. Po zdaniu matury zamieszkała w Katowicach. Tam ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Śląskim oraz fotografię cyfrową w Śląskiej Akademii Fotografii. Wyszła za mąż, ma dwóch nastoletnich synów.

Debiutowała w 2007 r. powieścią Precz z brunetami!. Następnie wyszły Odrobina fałszerstwa (2008), Diabelska ewolucja (2009), Miłość, szkielet i spaghetti (2012), Łopatą do serca (2013) oraz Szajba na peronie 5. (2014). W przygotowaniu książka pod roboczym tytułem Francuski piesek. Marta Obuch jest laureatką konkursów poetyckich, drukowała swoje wiersze w wydawnictwach pokonkursowych oraz w Miesięczniku Społeczno – Kulturalnym ŚLĄSK. Dwukrotnie nominowana do nagrody Pazur na Festiwalu Literatury Kobiecej ,,Pióro i Pazur’’ w Siedlcach (2013 – Miłość, szkielet i spaghetti; 2014 – Łopatą do serca: nominacja czytelniczek).

Autorka ceni sobie humor Joanny Chmielewskiej, dlatego poszła w jej ślady. Twórczość Marty Obuch znalazła wielu czytelników ze względu na lekką fabułę i postacie, które wplątują się w najrozmaitsze afery kryminalne.

Obecnie pisarka mieszka w Katowicach, gdzie uczy fotografii, prowadzi firmę fotograficzną, a wolnym czasie pisze powieści. Uwielbia gotować i oglądać dobre filmy.

Więcej informacji na stronie: www.martaobuch.pl.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *