Weź udział w akcji: Tydzień Dobrych Uczynków” w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza do udziału w…

„Ja, My, Wy i Ty-Dzień Dobrych Uczynków”

      

      14 i 15 marca br. odbywa sie Good Deeds Day – Insieme per il bene comune – Światowy Dzień Dobrych Uczynków, którego stolicą w 2015 roku jest Rzym.

Uwaga: akcja nadal trwa!

 

Good Deeds Day jest zorganizowane przez Centri di Servizio per il Volontariato del Lazio.  www.insiemeperilbenecomune.org

Pomysłodawcą tej akcji jest Shari Arison –  kobieta biznesu i filantropka, właścicielka Grupy Arison, firmy o zasiegu globalnym i grupy filantropijnej z siedzibą w Izraelu. Szefowa fundacji charytatywnej, znanej z kampanii promującej altruistyczne działania od 2007 roku.

       W Polsce Dzień Dobrych Uczynków obchodzimy 19 maja.  Jest to święto społecznych i bezinteresownych działań. Pomysłodawcą tej akcji w Polsce jest Fundacja Ekologiczna Arka, która od 2004 roku zachęca do czynienia dobrych uczynków na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego.

Na czym polega akcja  „Ja, My, Wy i Ty-Dzień Dobrych Uczynków” Stowarzyszenia Le Rondini?

To bardzo proste! Wystarczy, że w trakcie trwania akcji tj. 15 – 22 lutego zrobisz dobry uczynek – przyniesiesz leki i/lub opatrunki do Sklepu Polskiego „U Michala”, Viale di Trastevere, 233. Rzym. Następnie napiszesz nam o tym na Facebooku: APSC Le Rondini, na blogu assoculturalerondini.blogspot.com, lub poprzez e.mail [email protected].

Jeśli chcesz – prześlij zdjęcia.

Zebrane leki i materialy opatrunkowe będą przekazane do Caritas di Roma lub do Palazzo Selam.

Wśród wszystkich osób uczestniczących w akcji wylosujemy nagrody książkowe!.

Iwona Bigos –  Stowarzyszenie Le Rondini

1 ZBIORKA LEKOW OK PL
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *