Triest: Polka nagrodzona w międzynarodowym konkursie poezji i teatru

Z okazji Swiatowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO, w dniach od 18 do 22 marca w Trieście, w zamku Castello di Duino, odbędzie się Festa della Letteratura e della Poesia- Swięto Literatury i Poezji.

Podczas uroczystości zostaną przyznane nagrody zwycięzcom dziewiątego międzynarodowego konkursu poezji i teatru: Concorso internazionale di Poesia e Teatro Castello di Duino. 

Ten prestiżowy konkurs zorganizowany pod patronatem UNESCO skierowany jest do młodych poetów z całego świata, w wieku do 30 lat.

W tegorocznym konkursie, którego tematem przewodnim była „podróż” (realna lub wyimaginowana, jako metafora życia i jako okres transformacji) wzięło udział tysięce autorów z 90 krajów.

Poezje, napisane w języku ojczystym autorów, oceniane były przez krytyków literackich, poetów i profesorów uniwersyteckich.

Prestiżowy medal zdobyła Włoszka, Michela Pusterla. Ale wśród laureatów znalazła się także Polka, Agnieszka Żądło Jadczak z wierszem „Adriatyk”, zajmując trzecie miejsce ex aequo z Rumunką.

Agnieszka Żądło Jadczak fot. goldenline.pl

Agnieszka Żądło Jadczak
fot. goldenline.pl

Serdecznie gratulujemy.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.