Szkoła Hogwart Harry’ego Pottera w polskim zamku

O tej atrakcji dla fanów Harry’ego Pottera piszą nie tylko polskie, ale i światowe media, we włoskich gazetach też już o niej głośno…

W zamku Czocha na dolnym Śląsku, powstał polski College of Wizardry firmowany przez Liveform and Rollespilsfabrikken. Sukces przerósł wszelkie oczekiwania. Jeśli pójdzie tak dalej organizatorzy planują nawet kupno polskiego zamku.

fot. wroclaw.gazeta.pl

fot. wroclaw.gazeta.pl

Oczywiście „szkoła” proponuje  formę zabawy interaktywnej opartej na magicznych opowieściach filmowych i książkowych. Uczestnicy biorą udział w grze osobiście kreując własną historię i wcielając się w dane role. Mogą przy tym korzystać z całego zaplecza kostiumów i rekwizytów zapewnionych przez organizatorów, a przy okazji mogą nauczyć się skutecznej obrony przed czarną magią, magicznego uzdrawiania,  pojedynkowania na różdżki, grania w słynne Quidditch, itp.

Do każdej 4-dniowej sesji zapisują się dziesiątki, a nawet setki ochotników z wielu krajów. Cena udziału ok. 180 euro. Następna edycja już w kwietniu 2015, rezerwacje zostały sprzedane w ciągu 2 minut! Następne edycje planowane są w listopadzie br.

Zamek Czocha 30 km od Zgorzelca i 40 km od Jeleniej Góry. Więcej informacji: link

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *