Wystawy w prowincji Modeny

W dniach od 11 do 26 kwietnia będzie można obejrzeć na zamku w Vignoli  wystawę „Enigma. Odszyfrować zwycięstwo. Polacy w służbie Europy” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Via dell’Ambra we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin Polskich Kombatantów we Włoszech, Grupą Mezaluna oraz Konsulatem Generalnym RP w Mediolanie.

enigma_polacy_we_Wloszech

enigma_wystawa_polacy_we_wloszech

Inauguracja odbędzie się w sobotę 11 kwietnia o godz. 10.00 w Rocca di Vignola, Piazza dei Contrari 4, Sala della Meridiana. Przed udostępnieniem ekspozycji publiczności organizatorzy zapraszają na konferencję wprowadzającą z udziałem ekspertów w dziedzinie kryptografii: pana Marca Grajka i Antonio Fucci. Konferencja odbędzie się w dniu 9 kwietnia o godz. 20.30 w siedzibie Circolo Paradisi w Vignoli.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w soboty i niedziele  w godzinach od 16.00 do 18.30.

 

 

W prowicji Modeny bedzie miala rowniez druga wystawa pt.

„La Puglia dei Polacchi dal 1944 al. 1946: una storia in bianco e nero” w Savignano sul Panaro

 

Stowarzyszenie Via dell’Ambra zaprasza do Savignano sul Panaro na wystawę „La Puglia dei Polacchi dal 1944 al. 1946: una storia in bianco e nero”. Inauguracja wystawy odbędzie się w dniu 11 kwietnia br. o godz. 15.00 w Museo La Venere (via Doccia, 72). Ekspozycja będzie dostępna dla publiczności do 3 maja br.

locandina_Savignano_polacy_we_wloszech

Informacje: Konsulat Generalny RP w Mediolanie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *