Złoty medal na Mistrzostwach Europy! Zwycięski mecz polskich siatkarzy z Włochami

Znów ogromny sukces polskiej siatkówki. Reprezentacja polskich siatkarzy kadetów (do lat 19) zdobyła dziś złoty medal na Mistrzostwach Europy w Turcji.

Polska drużyna zagrała z Włochami w finałowym meczu w składzie: Droszyński, Kwolek, Woch, Ziobrowski, Fornal, Kochanowski, Masłowski, Kozub.

Pierwsze dwa sety wygrali raczej bez trudu: 25:15 i 25:13. Dopiero w trzecim secie zaczęło się interesująco: Włosi uwierzyli w swoje siły i nie dawali Polakom odetchnąć. Drużyny szły „łeb w łeb”, i w końcu wygrali go Włosi 27:25.

Czwarty set też nie zapowiadał się łatwy. Na szczęście polscy chłopcy dali z siebie wszystko w końcówce czwartego setu wygrywając 25:22.

Polska drużyna kadetów wygrała w sumie wszystkie siedem spotkań w turnieju, kończąc brawurowo w finale 3:1 z Włochami po emocjonującym meczu. Kto nie oglądał niech żałuje.  Złoto jak najbardziej zasłużone!