640 euro dla opiekunek i pomocy domowych

Opiekunki, pomoce domowe i nianie pracujące we Włoszech będą mogły otrzymać tzw. bonus Irpef za 2014 rok, Jest to premia z podatku dochodowego, której wysokość może wynieść nawet 640 euro. (jest to wynik obniżenia w ubiegłym roku przez rząd włoski podatków od pracy).

Premia przysługuje wszystkim osobom, które osiągnęły w przeciągu 2014 roku dochody przekraczające 8 tysięcy euro, ale niższe niż 26 tysięcy euro. Maksymalna wartość premii wynosi 640 euro (80 euro na miesiąc od maja do grudnia 2014 roku), jeśli roczny dochód nie przekracza 24 tysięcy euro. Kwota ta zostaje zmniejszona lub całkowicie wyzerowana w przypadku osób, których roczny dochód wyniósł od 24 do 26 tysięcy euro.

 

Foto: www.pixabay.it

Foto: www.pixabay.it

Opiekunki, pomoce domowe i nianie (biorąc pod uwagę fakt, ze nie są zatrudnione przez firmy) mogą otrzymać premię dopiero w momencie składania rocznej deklaracji podatkowej (dichiarazione dei redditi) – wypełnia formularz 730. Do sporządzenia deklaracji podatkowej potrzebne będą zaświadczenia o zarobkach, to jest certificazioni dei compensi, wystawione przez pracodawców (wydanie dokumentu jest obowiązkowe).

Wszelkie nadpłaty podatku zostaną mu zwrócone przez Agenzia delle Entrate przelewem na konto bankowe lub w formie wypłaty  gotówkowej, którą odbiera się na poczcie.

Jak informuje serwis Colfebadantionline.it , wiele osób zatrudnionych w gospodarstwach domowych nie będzie mogła skorzystać bonusa Irpef, gdyż ich roczny dochód nie przekracza 8 tysięcy euro. 

 

Tekst przygotowany na podstawie: Stranieri in Italia

                                                               Nasz Swiat

Korespondent ds. prawnych: Anna Rajwa

Blogi: https://www.kobieta-live.blogspot.it/,

           Z prawem na Ty

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

87 − = 84