Święto Sportu w Genui

Święto Sportu – Festa dello Sport

W dniach od 22 do 24 maja 2015 caly obszar Starego Portu w Genui (Porto Antico) przekształci się w ogromny plac zabaw i sportu pod gołym niebem. Będzie to doskonała okazja dla każdego aby spróbować chociaż jednej z ponad 70 dyscyplin sportowych, od najbardziej konwencjonalnych aż do tych mniej znanych.

Genua3

 

Jest to już jedenasta edycja Festiwalu Sportu (Festival dello Sport) organizowanego przez przez spółkę Porto Antico di Genova SpA przy współpracy Gwiazd w Sporcie (Stelle nello Sport) i UISP.

To będzie wielka i niepowtarzalna impreza, w której mogą aktywnie uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek czy umiejętnosci, liczy się dobra wola i chęć zabawy. Co ważne, całość wydarzenia jest bezpłatna i dostępna dla każdego.

Genua0

 

 

Oprócz tradycyjnych sportów, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka i tenis będzie zaprezentowanych wiele nowych dziedzin sportu, takich jak footgolf, połączenie piłki nożnej i golfa, squash, akrobatyka i lekcje żonglowania.

Genua5

 

Miłośnicy fitnessu znajdą dla siebie wiele ciekawych zajęć, na specjalnie skontruowanej scenie będą odbywały się zajęcia prowadzone przez najbardziej znane w Genui szkoły tańca i centra sportowe, a dla bardziej odważnych specjaliści sub beda wgłębiać w tajniki nurkowania.

Genua11

 

W Starym Porcie rozciągającym się wzdłuż morza, nie może oczywiście zabraknąć sportów wodnych takich jak kajakarstwo i żeglarstwo, natomiast w specjalnie skontruowanym basenie są planowane lekcje bezdechu, surfingu i gry w polo w kajakach.

Genua12

 

Pomyślano też i o leniuchach, ci ktòrzy nie będą mieli ochoty na aktywne zmaganie się ze sportem, będą mogli podziwiać na głównej scenie na Placu Mandraccio ròznego rodzaju spektakle taneczne, fitness a także prezentacje dyscyplin orientalnych.

Genua13

Całość wydarzenia będzie dodatkowo animowana poprzez liczne imprezy towarzyszące; w piątek 22 maja w Sali Grecale w byłych magazynach bawełny (Magazzini del Cotone) odbędzie się Gala Gwiazd Sportu, wydarzenia podczas ktòrego zostaną nagrodzeni najbardziej lubiani sportowcy liguryjscy wybrani przez publiczność w wyniku głosowania, natomiast na Placu Zabaw – Piazza delle Feste , UISP zaprezentuje jedyną w swoim rodzaju Galę Tańca obejmujacą wszystkie rodzaje taneczne, od baletu poprzez taniec nowoczesny aż po hip hop.

Genua10

Genua14

 

W sobotę 23 maja na scenie Placu Mandraccio czeka nas Magiczna Noc Sport, niezwykły wieczór poświęcony występom Taekwondo, Ju Jitsu, Savate, gimnastyki artystycznej, aerobiku, karate i zapasom. W sobotę odbędzie się także wyścig podystòw pod nazwą Miglio Blu: 1,609.34 metrowa trasa będzie prowadziła wokół magazynów bawełny.

Genua15

 

Pasja, zabawa, energia, radość a przede wszystkim chęć wspòlnego spędzenia czasu na otwartym powietrzu, oto główne elementy na ktòrych opiera się Festiwal Sportu. Jeśli macie ochotę wziąć udział w tej wspanialej imprezie wystarczy włożyć wygodne obuwie, odzież sportową, zaopatrzyć się w program dostępny w Infopoint na Placu Mandraccio. W programie będą wyszczegòlnione wszystke wydarzenia, miejsca i godziny. Nie pozostaje nic innego jak podjąć odważną decyzję od czego zacząć i dać się ponieść energii.

Genua6

 

Dla uzupełnienia informacji z ogromną satysfakcją oraz ku radości wszystkich  Polakòw czytających blog potwierdzam że jak co roku oficjalnym fotografem odpowiedzilanym za całość relacji foto i video będzie nasza rodaczka Diana Lapin – od lat związana i pracująca dla Porto Antico jako jego oficjalny fotograf. Całość materialu będzie dostępna na stronie FB Porto Antico di Genova.

Genua9

 

Zapraszam do Genui osobiście lub tych ktòrzy nie mogą tutaj dotrzeć do śledzenia wydarzenia na FB. Będziemy szeroko relacjonować, opowiadać, komentować i pokazywać zdjęcia. Pozdrawiam i pędzę na trening, już niewiele czasu zostało na wyszlifowanie formy…

Korespondencja z Genui: Dorota Czalbowska

Zdjęcia: Diana Lapin
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *