Informacja dla kierowców podróżujących do Polski

Od dziś zmieniają się przepisy kodeksu ruchu drogowego, kary będą bardzo dotkliwe i rygorystyczne dlatego warto się zapoznać z nowymi zasadami. Mianowicie m.in.:

za przekroczenie prędkości o 50 km/h lub więcej w terenie zabudowanym grozi nam utrata prawo jazdy na okres 3 miesięcy, jeśli nie dostosujemy się do kary i mimo odebrania prawo jazdy wsiądziemy ponownie za kierownicę grozi nam przedłużenie odebrania prawo jazdy do 6 miesięcy

– w przypadku przewożenia większej liczby osób niż jest to określone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu grozi nam odebranie prawo jazdy na okres 3 miesięcy,

kierowcy prowadzący o wpływem alkoholu – okres na jaki będzie orzekany zakaz prowadzenia pojazdu to od dziś 15 lat, a nie 10 (minimalny okres to 3 lata), dodatkowo otrzyma karę finansową w wysokości nie mniejszej niż 5 tyś zł w przypadku osoby którą złapano po pijanemu po raz pierwszy, w przypadku recydywisty kara wyniesie 10 tys zł.

– zmiana, która weszła już w życie od 15 maja – dzieci, które przekroczyły 1,5 m wzrostu mogą jeździć bez fotelika

Już dziś na polskich portalach można przeczytać o pierwszych kierowcach w stosunku do których zastosowano nowe przepisy (m.in. odebrano prawo jazdy za przekroczenie prędkości).

Informacje zostały zaczerpnięte z:

https://www.msw.gov.pl/pl/aktualnosci/13294,Surowsze-kary-dla-piratow-drogowych-i-pijanych-kierowcow.html

https://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/uwaga-kierowcy-nowe-przepisy-i-wyzsze-kary-od-18-maja

droga_z_cyprysem_moja_toskania

Korespondent ds. prawnych: Anna Rajwa

Blogi: https://www.kobieta-live.blogspot.it/,

           Z prawem na Ty
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *