Najazd imigrantów – reakcje Włochów podzielone

Zapraszamy do przeczytania artykułu „Włochy bezpiecznym azylem dla imigrantów? Kraj podzielony” na łamach Wirtualnej Polski, autorstwa wspóredaktorki portalu Polacywewloszech.com

To temat, który od lat budzi wiele kontrowersji i polemik.
Będzie tu mowa o argumentach „za” i „przeciw”, o solidarnym wolontariacie i ksenofobicznych reakcjach we Włoszech w obliczu masowego napływu imigrantów z Afryki, a także o nowych rozwiązaniach na zasiedlanie uchodźców, gościnności i nietolerancji w różnych regionach kraju.
Czekamy na wasze opinie i komentarze.2 thoughts on “Najazd imigrantów – reakcje Włochów podzielone

 1. Beata

  Ksenofobiczne reakcje – czy rzeczywiscie mozemy tu mowic o ksenofobii? Moim zdaniem sa to negatywne odczucia czesci spoleczenstwa wloskiego, szczegolnie osob borykajacych sie z problemami braku pracy i tym samym srodkow do zycia, ktore oczuwaja zniechecenie w obliczu braku jakiejkolwiek pomocy . Emigranci w hotelach “vitto e alloggio gratuito” i spekulacje organizacji zarabiajacych na interwencji emigracyjnej.
  Solidarny wolontariat- taki napewno istnieje, Wlosi sa przeciez narodem, ktory nie przymyka oczu na problemy i krzywde innych, przykladem sa chociazby organizacje humanitarne.
  Biurokracja, biurokracja, biurokracja- to moim zdaniem najwiekszy problem, jest niedopuszczalnym aby sprawdzanie dokumentow i procedura emigracyjna trwala ponad rok, w tym czasie przeciez emigrantom nalezy zapewnic przyslowiowy dach nad glowa, a to niestety kosztuje . Kooperatywy w tym momencie zacieraja rece.
  Spekulacje latwego zysku z przyplywu emigratow dla kooperatyw, zniechecenie spoleczenstwa z isniejacej sytuacji i dysputy politykow- jak rozwiazac problem? Z drugiej strony brak konkretnych rozwiazan i radykalnych dzialan, to realny obraz sytuacji, pytanie co dalej?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *