Ambasador Polski z wizytą w Palermo i Lampedusie

27 maja br. polska delegacja na czele z ambasadorem RP Tomaszem Orłowskim wraz z ambasadorem Estonii Celią Kuningas Saagpakk udadzą się z oficjalną wizytą do Palermo i na wyspę Lampedusa.

Włoska prasa podaje, że już o godz. 8.15 rano przedstawicieli obu państw przyjmie burmistrz Palermo, Leoluca Orlando. W spotkaniu będą uczestniczyć konsul honorowy RP w Palermo, Davide Farina, prefekt i asesorowie, przewodniczący organu doradczego Consulta delle Culture, i wchodząca w skład Consulty polska posłanka, Beata Kowalczyk.

Po spotkaniu w Palermo obie delegacje wyruszą na Lampedusę i dotrą na wyspę ok. godz. 12.00 zatrzymając się tu kilka godzin.

Zagraniczne delegacje powitają burmistrz miasta Giusi Nicolini i lokalni operatorzy ds. pomocy imigrantom. Przedstawiciele Polski i Estonii odwiedzą także ośrodek dla uchodźców, a następnie będą uczestniczyć w konferencji prasowej w siedzibie wojskowej jednostki Aeronautica Militare, podczas której wyjaśnią stanowiska obu państw w sprawie rozmieszczenia imigrantów w poszczególnych krajach Europy.

Przypominamy, że kilka dni temu ambasador Tomasz Orłowski udzielił wywiadu agencji prasowej ASCA przedstawiając po krótce cele tej misji i stanowisko Polski w kwestii przesiedlenia imigrantów, zobacz:

https://www.youtube.com/watch?v=77bmWny8HY4

 

traghetti_rotte

fot.lampedusa35.com
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *