Bezpłatne porady prawne w Rzymie

Od 11 czerwca w Rzymie czynne będzie biuro bezpłatnych porad prawnych “Porta del diritto”, via Flaminia 872 – XV Municipio.

Porad i informacji udzielają adwokaci z Camera di Conciliazione di Roma. Można zgłaszać się w każdy drugi i czwarty  czwartek miesiąca, lub umówić się telefonicznie w “La Porta del Diritto” – numer: 06.67109749 / 4464 /9721.

Można zwracać się anonimowo w sprawach takich jak konflikty sąsiedzkie, rodzinne, separacje,  wynajem, windykacje, załatwianie spraw z firmami, które świadczą usługi publiczne, spory pracownicze, integracja cudzoziemców, itd.
9 thoughts on “Bezpłatne porady prawne w Rzymie

 1. kasprzyk marian

  pracowałem we Włoszech legalnie ,sądzę się z pracodawcą o wypłacenie pienędzy wyliczyl mnie to CISL w Bergamo .Mam dokumenty potwierdzające[CUD],czy musze mieć świadków ,bo na pierwszej rozprawie przedstawiłem świadków[2].Powiedzieli że świadkowie nie wnieśli nic i żądają innych ,dobrze wiedzą że nie mam innych świadków.Adwokat byłego pracodawcy zaproponował 1000euro jako ugode ja się nie zgodziłem.czy mam jakąś szanse na odzyskanie moich pieniędzy.z poważaniem Kasprzyk Marian.

  Reply
 2. kasprzyk marian

  konsulat w Mediolanie się takimi sprawami nie zajmuje konsulat Włoski w Polsce także się wykręca.Więc chcę się dowiedzieć czy ma to dalej sens ciągnąć .Z poważaniem praszę o konkretną odpowiedz

  Reply
  1. Polacy we Włoszech

   Niestety, konkretną odpowiedź to może panu dać tylko adwokat, który ma wgląd do akt. Może Pan zwrócić się do któregoś z tutejszych związków zawodowych, lub zostać członkiem Altroconsumo (zapewniają adwokata gratis).

   Reply
 3. Agnieszka

  Witam serdecznie.
  Przez rok pracowałam w rzymskiej restauracji na „contratto a chiamata”, czas określony. Nie dostałam odprawy. Czy mogę się o nią ubiegać?
  Pozdrawiam serdecznie
  [email protected]

  Reply
 4. Pawlik anna

  Mam problemy z pracodawcą pracowałam na czarno bo nie chciała podpisać kontraktu zglosilam droga służbową o wypłacenie likwidacjone teraz jej maż mnie straszy jest policjantem jak wygląda sprawa mibingu na terenie Włoch boje się go gdzie mogę udać się po pomoc

  Reply
 5. Anna

  Na pomoc !!!mam taki problem zmarł mój tato w polsce a ja mieszkammam w Włoszech i moje dzieci są urodzone w Włoszech nie mają obywatelstwo pilskiego.
  Ja jako mama się przekład spadku(dlugi) a co teraz będzie z moimi dziećmi,w polsce adwojaci (radca prawny)mi mówi że mam zrobić zrzeczenie we wloszech a w wloszech mi mówią że mam zrobić w Polsce!!! i dalej jestem w kropce.

  Reply
 6. zietak

  Dzien dobry.Jestem na rencie socjalnej do 2026 jest to renta z tytulu choroby .moje pytanie.Czy bedac w Uni Europejskiej moge przeniesc do Polski.Chcialam wrucic na stale.Dziekuje

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 4 = 2