Neapol: młody polski doktorant nagrodzony przez prokuratora do walki z mafią

W poniedziałek 15 czerwca 2015 w  Palazzo San Giacomo w Neapolu odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia Premio Amato Lamberti 2015.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu Premio Amato Lamberti  został młody polski naukowiec Krzysztof Krakowski (lat 26) obecnie pracownik na uniwersytecie Cattolica di Milano, w latach 2012-2015 studiował na kierunku Dipartimento di Scienze Sociali della Federico II w Neapolu.

Prestiżową nagrodę za pracę doktorską na temat zorganizowanej przestępczości w Kolumbii, pt. „The Elusive Quest For Peace In Colombia. Past And Future Conflict Resolution Schemes” wręczył w Neapolu Krajowy Prokurator ds. walki z mafią Franco Roberti. W ceremonii wręczenia nagrody wzięła udział także przewodnicząca komisji parlamentarnej ds. walki z mafią Rosy Bindi.

.amato-_lamberti

 

.

Luciano Brancaccio, jeden z członków jury, podkreślił oryginalność pracy polskiego naukowca, ciekawe spojrzenie na temat rozwiązywania konfliktów wojny domowej i tworzenia się grup przestępczych na przykładzie Kolumbii.

Nagrodę w wysokości 1000 euro  przyznaje Associazione Amato Lamberti (imienia wybitnego socjologa z Università di Napoli) za pracę doktorską napisaną przez studentów i doktorantów z jakiejkolwiek uczelni włoskiej.

Poniżej relacja z uroczystości, wypowiedź Krzysztofa Krakowskiego w 7 minucie:

.

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *