Staże dla nauczycieli polonijnych organizowane przez ORPEG

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, działając na zlecenie Ministra Edukacji Narodowej, organizuje jesienią 2015 r. dwu- i trzytygodniowe staże zawodowe dla nauczycieli polonijnych w warszawskich szkołach oraz wizytę studyjną dla oświatowej kadry kierowniczej.

Staże zawodowe są skierowane do zainteresowanych nauczycieli szkół polonijnych i pomogą im zapoznać się zarówno ze sposobem pracy szkół w Polsce, z metodami nauczania języka polskiego i innych przedmiotów, jak również udoskonalą ich własne umiejętności językowe. Staże mogą także stać się doskonałą okazją do nawiązania ciekawej współpracy i wymiany doświadczeń między nauczycielami z Polski a nauczycielami pracującymi z Polonią i Polakami na całym świecie.

W ramach środków przekazanych na realizacje tego działania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek zapewni zwrot kosztów podróży do Polski i z powrotem oraz noclegi i wyżywienie w czasie trwania stażu.

orpeg

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 września 2015 r.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową informacją na temat staży i wizyt studyjnych dostępną pod adresem: https://www.orpeg.pl/index.php/home/aktualnosci/9-aktualnosci/614-nabor-uczestnikow-na-staze-zawodowe-dla-nauczycieli-oraz-na-wizyte-studyjna-dla-kadry-zarzadzajacej-szkolami-w-ktorych-naucza-sie-jezyka-polskiego-i-innych-przedmiotow-w-jezyku-polskim oraz zachęcenia nauczycieli ze szkół w Państwa krajach do udziału w tej formie doskonalenia zawodowego.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *