Wywiad z Krzysztofem Piotrowskim, przedstawicielem PUW-u

Przedstawiamy wywiad z Krzysztofem Piotrowskim, przedstawicielem Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, który w kilku zdaniach przybliży nam uczelnię.

Dla kogo są studia internetowe?

Oferta Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego skierowana jest do osób, które chcą studiować w dowolnym miejscu i czasie. Nie ma znaczenia czy mieszka się w Polsce czy we Włoszech, najważniejsze by mieć dostęp do Internetu. Nauka jest możliwa bez konieczności rezygnacji z pracy lub wykonywania obowiązków domowych.

Jakie kierunki można studiować na PUW-ie?

Uczelnia prowadzi rekrutację na studia I i II stopnia. Wielką popularnością cieszą się także studia podyplomowe on-line.

puw_polacy_we_Wloszech

Jak wyglądają zajęcia na takiej uczelni – online?

Podstawą studiów internetowych są zajęcia na platformie zdalnego nauczania. To na niej znajdują się materiały, zadania czy testy. Platforma umożliwia komunikację z wykładowcą i z in­nymi uczestnikami poprzez forum dyskusyjne, e-mail i czat.

Czym różni się studiowanie na uczelni internetowej od tradycyjnej?

Zalet takiej nauki jest mnóstwo. Materiały dydaktyczne dostępne są 7 dni w tygodniu, 24h/dobę. Studenci nie ponoszą kosztów związanych z dojazdem, zakwaterowaniem.

Mają takie same prawa, jak ich koledzy na studiach stacjonarnych. Otrzymują indeks, legitymację studencką, mogą ubiegać się o wysokie stypendia. Absolwent otrzymuje dyplom studiów niestacjonarnych, bez żadnej adnotacji o nauce on-line.

Jak wygląda rekrutacja ?

Na uczelni nie ma egzaminów wstępnych. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać można się on-line wypełniając odpowiedni formularz.

Polski Uniwersytet Wirtualny (PUW) powstał w 2002 roku. Od ponad dekady należy do najstarszych i największych uczelni e-learningowych w Europie Środkowo-Wschodniej. „Wirtualne” mury uczelni opuściło już ponad 20 tysięcy absolwentów.

Naszą specjalnością są studia on-line na wszystkich poziomach. Zajmujemy się promowaniem nowoczesnych metod nauki. W ramach tych działań tworzymy swoiste centrum kompetencyjne w zakresie metodyki, technologii i organizacji e-edukacji.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *