Przedstawiamy wywiad z Krzysztofem Piotrowskim, przedstawicielem Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego, który w kilku zdaniach przybliży nam uczelnię.
Dla kogo są studia internetowe?
Oferta Polskiego Uniwersytetu Wirtualnego skierowana jest do osób, które chcą studiować w dowolnym miejscu i czasie. Nie ma znaczenia czy mieszka się w Polsce czy we Włoszech, najważniejsze by mieć dostęp do Internetu. Nauka jest możliwa bez konieczności rezygnacji z pracy lub wykonywania obowiązków domowych.
Jakie kierunki można studiować na PUW-ie?
Uczelnia prowadzi rekrutację na studia I i II stopnia. Wielką popularnością cieszą się także studia podyplomowe on-line.
Jak wyglądają zajęcia na takiej uczelni – online?
Podstawą studiów internetowych są zajęcia na platformie zdalnego nauczania. To na niej znajdują się materiały, zadania czy testy. Platforma umożliwia komunikację z wykładowcą i z innymi uczestnikami poprzez forum dyskusyjne, e-mail i czat.
Czym różni się studiowanie na uczelni internetowej od tradycyjnej?
Zalet takiej nauki jest mnóstwo. Materiały dydaktyczne dostępne są 7 dni w tygodniu, 24h/dobę. Studenci nie ponoszą kosztów związanych z dojazdem, zakwaterowaniem.
Mają takie same prawa, jak ich koledzy na studiach stacjonarnych. Otrzymują indeks, legitymację studencką, mogą ubiegać się o wysokie stypendia. Absolwent otrzymuje dyplom studiów niestacjonarnych, bez żadnej adnotacji o nauce on-line.
Jak wygląda rekrutacja ?
Na uczelni nie ma egzaminów wstępnych. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisać można się on-line wypełniając odpowiedni formularz.
Polski Uniwersytet Wirtualny (PUW) powstał w 2002 roku. Od ponad dekady należy do najstarszych i największych uczelni e-learningowych w Europie Środkowo-Wschodniej. „Wirtualne” mury uczelni opuściło już ponad 20 tysięcy absolwentów.
Naszą specjalnością są studia on-line na wszystkich poziomach. Zajmujemy się promowaniem nowoczesnych metod nauki. W ramach tych działań tworzymy swoiste centrum kompetencyjne w zakresie metodyki, technologii i organizacji e-edukacji.