Polskie wydarzenia na Festiwalu Literatury w Mantui

Festiwal Literatury odbędzie się w dniach od 9 do 13 września 2015 w Mantui. Program spotkań jak co roku jest bardzo interesujący, nie zabraknie też spotkań z polskimi autorami:

Warsztaty dla dzieci z Janem Bajtlikiem

Spotkanie z młodym polskim grafikiem i ilustratorem, Janem Bajtlikiem jest przewidziane w środę 9 września o godz. 16:30 w Cinema Oberdan w Mantui. Są to bardzo ciekawe warszaty dla dzieci od lat 4-6 w ramach  „Scarbocchiando”, podczas którego dzieci mają tworzyć swoje prace bazując się na kształcie liter z alfabetu. Koszt 6,50 euro. Spotkanie jest współorganizowane i finansowane przez konsulat RP w Mediolanie.

Przypominamy, że Jan Bajtlik w marcu otrzymał wyróznienie na Międzynarodowym Konkursie Ilustracji Dziecięcej w Bolonii na Targach Literatury dla Dzieci i Młodzieży (Bologna Ragazzi Award) za ilustracje do książki „Topogryzmol” w kategorii Non Fiction.

Spotkanie z Martą Herling, córką Gustwa Herlinga-Grudzińskiego

Spotkanie odbędzie się w sobotę 12 września o godz. 16’30 w Biblioteca Teresiana w Sali delle Vedute. Pani Marta opiekuje się obecnie spuścizną po ojcu, tak więc będzie opowiadać o jego losach i jego bogatym dorobku. Wstęp 5 euro.

Dokładny program Festiwalu Literatury w Mantui znajdziecie na stronie:

https://www.festivaletteratura.it/it/2015/eventi

Korespondencja z wenecji Euganejskiej: Agnieszka Kluzek
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *