Werona: Festiwal opery lirycznej Arena Opera Festival i wrześniowe przedstawienia teatralne

Już od ponad 100 lat co roku od czerwca do pierwszych dni września odbywają się spektakle opery lirycznej w ramach Arena Opera Festival.

Pierwszy spektakl na dobrze zachowanym rzymskim amfiteatrze w Weronie odbył się 10 sierpnia 1913 roku podczas którego została przedstwaniona opera Aida Giuseppe Verdi. Od tamtej pory niezmiennie co roku (tylko podczas dwóch wojen światowych nie odbyły się spektakle) w okresie letnim przybyli z całego świata widzowie mogą oglądać najwspanialsze i najwybitniejsze spektakle w wykonaniu najwybitniejszych artystów świata opery czy baletu.

Wystawiane w trakcie tego festiwalu dzieła operowe charakteryzuja się pewną majestycznością, wspaniałością i bogactwem kostiumów oraz scenografii. W ciągu całego lata poszczególne opery wystawiane są kilkakrotnie, a ponieważ ze wszystkich dzieł operowych tylko niektóre nadają się do wystawienia w tym amfiteatrze, dlatego też mówi się o tzw. kanonie oper arenowskich. W tym roku pierwszy tegoroczny spektakl z 19 czerwca był trasmitowany przez włoski kanał telewizyjny Canale 5. Ostatni spektakl odbył się 6 września. Zainteresowani następną edycją mogą uzyskać wszelkie informacje na stronie https://www.arena.it/arena/it.

Przez cały sierpień aż do 28 września Teatro Nuovo w Weronie organizuje codziennie wieczorne przedstawienia w oparciu o szekpirowski dramat “Romeo i Julia”. Spektakl ten rozgrywa się w zabytkach i na ulicach Werony zarówno po włosku jak i po angielsku. Z pewnością to oryginalny sposób dla turystów zatrzymujących się chociaż na jedną noc w mieście tych słynnych kochanków, by przypomnieć sobie opowieść ich nieszcześliwej miłości.

Wszelkie informacje można uzyskać na stronie interentowej teatru:

Teatro Nuovo

Piazza Francesco Viviani 10,  37121 Werona

Ceny:

bilet ulgowy (do 26 lat) 6 euro

bilet ulgowy (powyżej 65 lat)  17 euro

bilet normalny 23 euro

Przedstawienia rozpoczyna się codziennie o godzinie 21, ale zaleca się wcześniejsze sprawdzenie na stronie internetowej lub w informacji teatru.

Korespondencja z Wenecji Euganejskiej: Agnieszka Kluzek
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *