Badania na temat Polaków we Włoszech

Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie wraz z Konsulatem Generalnym RP w Mediolanie realizują projekt badawczy mający na celu ocenę sytuacji obywateli polskich zamieszkujących na terenie Republiki Włoskiej z perspektywy 10 lat obecności Polski w UE.

 

Badania prowadzi Centro Studi e Ricerche IDOS, ośrodek badawczy, który w 2006r. opracował publikację „Polonia. Nuovo Paese di Frontiera. Da migranti a comunitari” („Polska. Nowy kraj graniczny. Od imigrantów do obywateli UE”). Od tej publikacji minęło już 10 lat, kluczowych z punktu widzenia sytuacji polskich emigrantów w krajach Unii Europejskiej. Przeprowadzenie nowego badania pozwoli na stworzenie aktualnego obrazu polskiej społeczności we Włoszech.

idos_polacy_we_Wloszech

Analiza przewiduje zebranie aktualnych danych statystycznych i ich interpretację, przeprowadzenie wywiadów w formie anonimowej oraz focus group. Na tej podstawie zostanie opracowana publikacja, która, mamy nadzieję, będzie stanowiła ważne narzędzie w promocji Polonii we Włoszech, jak również będzie pomocna przy właściwym planowaniu działań na rzecz obywateli polskich we Włoszech.

 

W związku z powyższym, zwracamy się z apelem do środowisk polonijnych o udział w anonimowych badaniach ankietowych. Od Państwa uczestnictwa zależy wynik prowadzonych badań. Kwestionariusze w języku polskim znajdą Państwo pod następującym linkiem: https://it.surveymonkey.com/r/IDOS_Centro_Studi_e_Ricerche_indagine_in_lingua_polacca

 

Kto z Państwa preferuje wypełnienie kwestionariusza w pliku w formacie Word, może skorzystać z załącznika, który należy następnie przesłać pod adres e-mailowy: [email protected]

 

Informacje: Konsulat RP w Rzymie
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *