Oficerowie WP z JFC NATO Neapol prowadzą lekcje historii w Sobotniej Szkole Kultury i Języka Polskiego

Wojsko Polskie aktywnie wspiera polonijną Szkołę Kultury i Języka Polskiego w Lago Patria
Dzięki nawiązanej współpracy z Wojskiem Polskim przy Połączonym Dowództwie Sił NATO w Neapolu (Joint Forces Command Hedquarter Naples), uczniowie Sobotniej Szkoły Kultury i Języka Polskiego w Lago Patrii (Neapol), w ubiegłą sobote (18.10.2015) mieli okazję uczestniczyć w lekcji prowadzonej przez oficera WP, kpt Marcina Bobera.

szkola2

Tematem lekcji byli bohaterowie II Wojny Światowej. Kpt Bober opowiadał nie tylko o bohaterach wojennych, ale i również o zwykłych ludziach, którzy swoją odwagą i determinacją ocalili wiele osób przyczyniając się jednocześnie do skutecznej walki z wrogiem.

szkola1
Po przeprowadzonej lekcji w grupie najstarszych uczniów, żołnierz odwiedził również pozostałe grupy uczniów, łącznie z grupą przedszkolną.

szkola4
Była to pierwsza lekcja z rocznego cyklu zajęć zaplanowanych wspólnie z WP. Przez cały rok szkolny 2015/2016 Oficerowie Wojska Polskiego z JFC NATO Neapol będą prowadzić godzinne lekcje historii raz w miesiącu.

szkola3
Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania panu kmdr Markowi Marszałkowi oraz wszystkim Oficerom za nieocenioną pomoc w promowaniu polskości wśród polonijnych dzieci i młodzieży.

szkola5
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *