Bezpieczeństwo we Włoszech – stan alarmowy drugiego stopnia

Ponieważ „żaden kraj nie może czuć się bezpieczny” włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ogłosiło stan alarmowy drugiego stopnia. Specjalne zarządzenia dotyczą  stolicy, Watykanu,  oraz  Mediolanu, Neapolu, Turynu, Wenecji. Opracowano nowe plany bezpieczeństwa na wypadek alarmu najwyższego stopnia, podają włoskie media.

Wywiad włoski działa nie tylko na ulicach miasta, ale przede wszystkim w sieci internetu. Istnieje poważne zagrożenie ataku dronów na obiekty rządowe, a także na bazylikę Św. Piotra w Watykanie, oświadczył minister Angelino Alfano.

Co ważne, teraz celem terrorystów są nie tylko obiekty wrażliwe, ale także obiekty turystyczne i  tzw. „soft target”, czyli miejsca rozrywki: bary, restauracje, stadiony, sale koncertowe, itp.

Dlatego rząd przeznaczył dodatkowe środki finansowe, tj. następne 140 milionów euro, na kontrolę terytorium. Co oznacza w praktyce, że na ulicach, na stacjach kolejowych, metra, na granicach, itd. pojawi się więcej funkcjonariuszy i urządzeń najnowszej generacji do wykrywania niebezpiecznych materiałów i broni.

Tylko w Rzymie już rozstawiono na mieście dodatkowo patrole 700 wojskowych zgodnie z zapowiedzią, że „soprattutto per la Capitale, le strade saranno militarizzate” (przede wszystkim w stolicy ulice będą zmilitaryzowane), a wkrótce ministerstwo ma zatrudnić następnych 2,5 tys. nowych agentów. Lokalne prefektury przygotowują nowe mapy obiektów potencjalnego zagrożenia.

.

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *