Ślub w Włoszech czyli nowa propozycja dla Młodych Par?

Coraz więcej Polaków decyduje się na zawarcie związku małżeńskiego za granicą. Najczęściej są to dalekie, ciepłe kraje, włoskie miasta takie, jak: Rzym, Wenecja, Werona i Florencja lub też miejsca wyjątkowe ze względu na swój specyficzny charakter, czyli: Toskania, Sycylia, Liguria lub Wybrzeże Amalfitańskie. Od kilku lat liczba związków małżeńskich zawieranych przez Polaków za granicą systematycznie wzrasta i staje się wręcz trendem w modzie ślubnej.
Dla Młodej Pary decydującej sie na zawarcie związku małżeńskiego we Włoszech, taka forma jest ucieczką od zgiełku i stresu, związanego z przygotowaniem hucznego wesela w Polsce. Włochy to jedno z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych miejsc na świecie, znane ze swej historii i architektury, kościołów i dzieł sztuki, wyjątkowej kuchni, malowniczych i niesamowitych krajobrazów i słońca!
Czy to nie brzmi jak wizja pięknego ślubu i doskonałej zabawy weselnej?

Slub_we_Wloszech_polacy_we_wloszech

Ślub we Włoszech – w porównaniu do tradycyjnego ślubu z dużym weselem – to spora oszczędność. Oszczędzamy niemal na wszystkim – oprócz kosztów samej ceremonii możemy również zredukować opłaty obejmujące: podróż, kolacje, hotel, który może być tańszy lub droższy, a wszystkie koszty są zmienne w zależności od wyboru linii lotniczych i renomy restauracji oraz hotelu. Na zorganizowanie skromnego i oszczędnego ślubu cywilnego w Rzymie, przelotu w dwie strony ekonomicznymi liniami lotniczymi, 2/3 noclegów w ofercie B&B, opłat administracyjnych, fotografa, fryzjerki, bukietu dla Panny Młodej, romantycznej kolacji dla dwojga – może już wystarczyć od około 1.500 €uro. Pary ślubujące nie mają wielkich problemów z ułożeniem listy gości. Mogą zaprosić wszystkich chętnych do uczestnictwa w ceremonii – na swój własny koszt – lub nie informować nikogo, sprawiając, że ceremonia będzie jeszcze bardziej prywatna i intymna.
Zdarza się, że Młode Pary przyjeżdżają bez świadków i szukają kogoś na miejscu. Wtedy pomocny staje się Internet i szuka się na forach osób chętnych, które mogą wystąpić w tej roli. Można też zdecydować się na zafundowanie podróży kilku osobom, na przykład świadkom lub rodzicom. Jedyną wadą takiego rozwiązania będzie tłumaczenie się z decyzji wszystkim dalekim ciociom i wujkom oraz znajomym bliższym i dalszym. Wtedy można pomyśleć po powrocie o jakiejś „imprezie zastępczej”, zorganizować kolację lub spotkanie przy kawie, połączone z pokazaniem pięknych i radosnych zdjęć z włoskimi plenerami.

Dlatego najczęściej do Włoch przyjeżdżają Młode Pary, które chcą żeby ich ślub był wyjątkowy, a zarazem ekonomiczny?

Istnieją trzy kategorie polskich Młodych Par, które decydują się na ślub we Włoszech.

> Młode Pary przyjeżdżające z Polski, najczęściej same lub w obecności świadków lub najbliższej rodziny.
> Polacy mieszkający poza granicami Polski, np. w Irlandii lub Wielkiej Brytanii, którzy decydują się na ślub w innym, bardziej romantycznym miejscu.
> Polacy na stałe mieszkający we Włoszech, którzy decydują się na szybki i łatwy ślub w konsulacie, pomijając włoski USC.

W ten sposób chciałabym zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką ślubną we Włoszech i włoskim stylem, do czytania moich artykułów, w których znajdziecie wiele materiałów na temat włoskich ślubów i wesel. Przeczytacie tutaj o pięknych miejscach, włoskich zwyczajach i tradycjach, wyglądzie ceremonii i przyjęć weselnych, rodzajach ślubów, potrzebnych dokumentach i oprawie całej ceremonii…
Każdy kto szuka wyjątkowych rozwiązań na swój ślub i jest zafascynowany włoskim stylem, znajdzie tu coś dla siebie.
Czekam na Wasze sugestie dotyczące tematów, które najbardziej Was interesują i które koniecznie powinnam poruszyć w kontekście ślubów i wesel we Włoszech.
Proszę piszcie na mój adres e-mail: [email protected]

Zapraszamy do lektury i wspólnej podróży :).
Korespondent ds. ślubnych: Barbara Sandra Pawlukiewicz
Blog: https://wloskislub.blogspot.it/
Facebook: Włoski Ślub
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *