Powstaje bezpłatna przychodnia w Termoli

W Termoli otwarto przychodnię lekarską, gdzie lekarze wolontariusze będą badać pacjentów bezpłatnie.

W przychodni można będzie przeprowadzić także specjalistyczne badania, analizy, drobne zabiegi chirurgiczne. Najwięcej pacjentów spodziewają się dentyści i okuliści, ale także inni specjaliści będą do dyspozycji potrzebujących. Stowarzyszenie Misericordia użyczyło też swoje karetki pogotowia dla pacjentów, którzy mają trudności z dojściem do przychodni ze względu na niepełnosprawność czy inne problemy zdrowotne.

W regionie Molise w ostatnich latach drastycznie wzrosła liczba osób, które nie mogą sobie pozwolić na coraz wyższe koszty leczenia: wykup lekarstw czy opłatę szpitalną, tzw. ticket ospedaliero.

Dlatego z inicjatywy Lions per la Solidarietà Sanitaria, ASREM (Azienda Sanitaria Regione del Molise) i władz miejskich Termoli udało się otworzyć i zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt medyczny nową przychodnię. Przychodnia znajduje się w lokalach byłego szpitala Asrem przy via Molinello.

Podobne bezpłatne przychodnie miejskie  Lions per la Solidarietà Sanitaria otworzyło już w innych regionach: Veneto, Emilia Romagna, Campania, Toscana, Puglia i Sicilia.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.