Ciało Ojca Pio w Rzymie i Watykanie – program wizyty

Na specjalną prośbę papieża Franciszka do Rzymu i Watykanu zostanie przetransportowana trumna z ciałem Ojca Pio.

Będzie to jedno z najważniejszych wydarzeń Jubileuszu Miłosierdzia. Dziś biuro prasowe sanktuarium Ojca Pio w San Giovanni Rotondo opublikowało szczegółowy program wizyty.

Trumna z doczesnymi szczątkami świętego opuści San Giovanni Rotondo 3 lutego, po uroczystej mszy o 7.30. Wczesnym popołudniem dotrze do rzymskiej bazyliki San Lorenzo al Verano (św. Wawrzyńca za Murami), gdzie pozostanie przez cały następny dzień – 4 lutego wraz z ciałem innego świętego, również kapucyna – Leopolda Mandica sprowadzonym z Padwy na tę okoliczność (szczegółowy program poznamy później).

5 lutego – po południu trumna ma dotrzeć do Bazyliki św. Piotra w uroczystej procesji, która wyruszy z rzymskiego sanktuarium Ojca Pio – kościoła San Salvatore in Lauro. Szczegółowy program dotyczący wystawienia trumny w Watykanie i adoracji wiernych poznamy póżniej.

6 lutego – audiencja papieska dla wszystkich Grup Modlitwy Ojca Pio, pracowników Casa Sollievo della Sofferenza – szpitala w San Giovanni Rotondo, który powołał do życia kapucyn z Pietralciny, a także wiernych z Archidiecezji Manfredonia-Vieste-San Giovanni Rotondo.

padre_pio_polacy_we_wloszech

Czytaj dalej: Voice of Rome

Korespondencja z Rzymu: Urszula Dąbrowska, autorka bloga voiceofrome.com
One thought on “Ciało Ojca Pio w Rzymie i Watykanie – program wizyty

  1. Hosting

    Obecnosci relikwii, ktore po podnioslej ceremonii po raz pierwszy opuscily osrodek kultu ojca Pio w San Giovanni Rotondo na poludniu kraju, procesjom i uroczystosciom w rzymskich kosciolach i w Watykanie towarzyszyc beda nadzwyczajne srodki bezpieczenstwa wprowadzane zwykle w czasie wizyt glow panstw.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *