Czy jako opiekunka osób starszych musiałaś zapłacić za znalezienie miejsca pracy?

Poszukujemy świadków lub bezpośrednich ofiar wymuszania pieniędzy za znalezienie pracy w roli opiekunki lub pomocy domowej przez zorganizowane grupy przestępcze we Włoszech.

Można zgłaszać się anonimowo, nie chodzi nam o podanie „kto i kiedy”, ale jak to się odbywa, czy Polki są zamieszane w te procedery, ile taka „usługa kosztuje”, itp.

Podane przez was opowieści faktów, zdarzeń, cen… posłużą do opisania tego szerzącego się zjawiska w prasie polskiej. Prosimy o kontakt e-mail: [email protected]

Będziemy wdzięczni za szybkie odpowiedzi.

ogloszenia_zolte_drobne_polacy_we_wloszech
3 thoughts on “Czy jako opiekunka osób starszych musiałaś zapłacić za znalezienie miejsca pracy?

  1. wolska ewa

    to jest praktykowane od zawsze ja placilam mojej kolezance ,potem mojej kuzynce.Niekoniecznie sa to grupy ,czasami wystarczy mama i corka ,zastraszanie kto nie mial pozwolenia na prace,wmawianie ze babka ciebie nie chce kto nie znal jezyka,i zjazd i nastepna kretynka bez jezyka,i trzeba placic.

    Reply
  2. Iwona

    Witam . Gdy moj ex maz pojechal do pracy w okolice Foggi odbylo sie to za posrednictwem ogloszenia w polskiej gazecie , oferujacej prace na zbior pomidorow . Bylo to juz nascie lat temu i czesc tej zorganizowanej bandy , handlujacej ludzmi juz jest w Polskim wiezieniu . Podany byl nr tel osoby z Krakowa . Zglosilo sie wielu chetnych .Podstawiony autokar , ktory zebral ludzi i zawiozl na miejsce zbiorow gdzie nie bylo dachu nad glowa , wody , jedzenia i przede wszystkim placy .Ludzie pracowali i umierali , niektorzy uciekli . Nie bede sie rozpisywac zbytnio , bo ta sprawa byla w swoim czasie naglasniana rowniez w Polskiej tv . Przypuszczam ze ten proceder tam nadal trwa , bo biedakow szukajacych pracy jest masa … pozdrawiam

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *